Minecraft – Nový snapshot a ochutnávka 1.20.

Mojang Studios nedávno oznámilo nové funkce pro nadcházející aktualizaci Minecraft 1.20. Vydali snapshot pro Minecraft: Java Edition, který obsahuje všechny nové funkce s výjimkou jedné. Hráči si mohou snapshot stáhnout a získat tak předběžný náhled na to, co přinese budoucnost Minecraftu.

Minecraft 1.20 přináší mnoho nových funkcí, které mají hráčům dodat do hry více tajemna a objevování. Nejvýznamnější novinkou je archeologie, která umožní hráčům najít nový typ písku – suspicious sand blocks – v blízkosti a uvnitř pouštních chrámů. Pomocí nového nástroje – brush tool – lze odstranit podezřelé písečné bloky a odhalit skryté nástroje, kosti, vajíčka Schniffera a keramické střepy. Nové keramické střepy obsahují části vzoru a mohou být spojeny dohromady, aby vytvořily keramický hrnec s unikátním příběhem.

Další novinkou jsou Sniffer mobové, kteří byli vítězem Minecraft Live 2022 Mob Vote a jsou první „starověkou“ rasou v hře. Tito obří mobové mají vynikající čich a jsou schopni najít a vyhrabat starobylá semínka. Hráči mohou nalézt Sniffer vajíčka v podezřelých písečných blocích pomocí archeologie brush, a ta se po vyklubání vajíčka mohou stát jeho majiteli. 

Poslední novou funkcí v Minecraft 1.20 je biome Cherry Grove. Tento biome je osazený jenom stromy s květy třešní a nabízí nový typ dřeva a dekorativních květin. Hráči mohou těžit dřevo z třešňových stromů, které mohou použít k výrobě nových bloků, jako jsou dveře, schody, ploty, znamení a další. Tento nový biome zatím není dostupný v Minecraft Preview, ale bude součástí dalších aktualizací.

Minecraft 1.20 je nadcházející vellý update verze Java Edition chystaný s největší pravděpodobností na letošní rok. Update byl oznámen na konferenci Minecraft Live 2022 15. října 2022. Mojang stále neodhalil titulní název aktualizace.
Jeden myslel na “Minecraft – Nový snapshot a ochutnávka 1.20.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *