Minecraft přechází do verze 1.9

Kdo by neznal Minecraft. Hru založenou na ostrých tvarech čtverců a obdélníků – kostek. Z těchto kostek je složen celý svět. Minecraft se za dobu své existence stal velkým fenoménem. Prošel alfa i beta verzí a až do nedávna byl ve verzi 1.8. Nyní ale švédská firma Mojang oznámila, že Minecraft přechází na verzi s 1.9 s přídomkem „Combat update“. Jak již z názvu vyplývá, aktualizace se zaměří hlavně na soubojový systém, který v Minecraftu doposavad neexistoval. Je jistě bez diskuze, že nový update přinese plno nového obsahu, jak je tomu u Minecraftu zvykem.

Na oficiálním blogu Mojangu se objevila právě ona zpráva o nové aktualizaci a také kompletní souhrn novinek. Došlo na menší novinky, jako například rozšíření rozlohy tzv. Endu anebo přidání tzv. krovek, které hráči dovolují létat a plachtit. V duchu létání se nese celý Combat update, krovky se dokonce objevují i na oficiálním propagačním prospektu. Velký update se ale odehrál v soubojovém systému a hlavně ve zbraních. Přibyly nové šípy, ale hlavně štít. Ten slouží – pochopitelně – k obraně a můžete se rozhodnout v jaké ruce ho budete nosit, protože klávesou „F“ si nyní můžete přendávat zbraně z jedné ruky do druhé. Aby toho nebylo málo, tak můžete zbraně nosit i „obouruč“. Meče mají pár nových útoků a speciálního útoku se dočkala i sekyra, která doposavad primárně sloužila jen jako nástroj k sekání stromů.

shulker

Navíc byl ještě přidán nový mob, který se nachází právě ve zmiňovaném Endu. Jmenuje se Shulker a je to „pěkná“ potvora, protože se schovává do bloků, konkrétně do nového „purple bloku“, který se zatím nachází jenom v Endu. Když projdete kolem bloku, ve kterém se Shulker schovává, vyskočí na vás a vy se budete muset bránit. Smůla je, že takto „nakažený“ blok nijak nepoznáte a z Shulkera nic nepadá, čili zatím není nijak užitečný. Po Ender Dragon a Endermanech je to další záporák z Enderu. Update 1.9 je jedním z těch větších, takže jestli si chcete projet všechny novinky sami, rozhodně neváhejte a aktualizujte. Další porce zábavy čeká na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *