Minecraft: Story Mode opět představí epizodický model hraní – NOVINKY

12. 08. 2015 David Strnad
1 115 zhlédnutí


Přes všechnu skepsi ohledně nových her od Telltale se alespoň já docela těším na nový přírůstek do rodiny adventurních her. Jistě, po méně vydařených pěti epizodách Game of Thrones by se mohlo zdát, že Telltale tentokrát kleslo níž, než mělo, ale v případě Minecraftové adaptace doufám chytnou druhý dech. A navíc tato adventura vzniká v kolaboraci s lidmi ze studia Mojang, které nedávno opustil jeho zakladatel, přední vývojář Minecraftu, Notch Person. Podle dostupných zdrojů by hru měli vyvíjet i někteří fanoušci slavného sandboxu. Minecraft: Story Mode prý vychází někdy v roce 2015; konkrétnější datum zatím není známo.

Dnešní článek bude bohužel poněkud kratší, a to hlavně z důvodu nedostatku informací ohledně této hry. Sice jsme již měli možnost shlédnout trailer, uvolněný hned po začátku letošního Mineconu, ovšem i ten neřekl nic zásadního. Nažhavil nás na příběh, to ano, ale v širším ohledu jsme se toho dozvěděli fakt málo. Každopádně se na oficiálních stránkách dá dohledat něco málo novinek o připravovaném titulu.

minecraft sm

Znovu se v této hře budeme řídit různými rozhodnutími, jež vždy posunou příběh jiným směrem. A také, jak jsem už říkal na začátku, se dočkáme asi pěti, nebo možná šesti epizodických částí, za které si zase připlatíme pěknou sumu. Každá z nich by podle spekulací měla trvat až dvě hodiny. Dohromady to dává skoro deset hodin čistého hraní – na adventuru se mi to zdá celkem slušné.

Za druhé: Telltale úzce spolupracuje s fanoušky, ale především s vývojáři původního hitu Minecraft, což jen dokazuje, jak moc to s touto značkou myslí vážně. Další údaj vypovídá o platformách, na něž někdy kolem začátku školního roku Minecraft: Story Mode vyjde; zahrají si majitelé konzolí Xbox a Playstation, PC hráči nebo dokonce lidé vlastnící chytré telefony. U poslední oznámené platformy si to po úspěchu ostatních her dokážu živě představit.

Telltale také důrazně upozorňuje, že se příběh nebude točit kolem Steva, hlavní postavy světoznámé hry. Příběh totiž vystaví zcela novou roli a postavy. To vlastně znamená, že v prvku survival se objeví ještě postapokalyptické téma – trailer přece ukázal všudypřítomné zombies. Jak moc tedy výsledná hra připomene dejme tomu Walking Dead, to se necháme ještě poměrně dlouho překvapit. Osobně však moc netuším, kvůli čemu vývojáři dosud neřekli, kdy hra vyjde. Nás herní novináře to staví do poměrně nezáviděníhodné situace, protože nemůžeme říct nic přesnějšího, než rok 2015. Ale to je prostě tak.

Hlavním hrdinou se stane tajemný Jesse, jenž se svou partou bude muset najít tajemný Řád kamene (anglicky Order of the Stone), aby odvrátil blížící se katastrofu. Ve hře sice nebude přímo figurovat vyrábění věcí, ale minimálně ho mechanismy trochu naznačí. Samotného Jesseho namluvil jeden z předních fanoušků Minecraftu, Patton Oswalt. Ostatní dabéry naleznete zde, pod odrážkou Voice cast: Dabéři.

No, sám se již nyní nemůžu dočkat, co se z této hry nakonec vyklube. Přestože všechny gamesy od Telltale sázely hlavně na příběh, tohle byste zrovna od téma Minecraftu asi nečekali. Každopádně nám nezbývá, než doufat, že vývojáři znovu nic nezkazí. Koneckonců právě příběh je to, co umí ze všeho nejlíp.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0