Minisérie The Walking Dead představí hrdinku Michonne – NOVINKY


Místo plnohodnotné třetí série si tvůrci z Telltale Games připravili menší, třídílnou odbočku. V hlavní roli se objeví komiksová hrdinka Michonne, takže se během několika epizod objasní, co se s ní dělo během doby, kdy zmizela. V případě komiksu se totiž Michonne mezi díly kamsi vytratila bez zjevného vysvětlení. Děj třídílné minisérie tak uvede čtenáře do událostí, které zatím nikdo nespatřil.

michonne 2

Před pár dny Telltale zveřejnilo krátké preview video plné herních záběrů. Dozvěděli jsme se, jak hra vypadá, zda se principy lehce mění a jestli Telltale neupustí ze zajetého stylu epizodických her. Odpověď na třetí otázku nikoho nepřekvapí: Ne, zůstává stejný model interaktivních filmových her. Ani grafika od minule nepřevlékla háv – lze poznat, že tvůrci použili starý engine, u něhož chybí výrazná mimika obličejů. Přesto působí vlastním dojmem a stylizace opět převládá nad grafikou.

Příběh se v Telltale hrách jeví klíčový. Odbočka v herní sérii netrpí hloupými klišé o záchraně světa, spíš se tu postavy snaží přežívat. Připravte se na umírání, kdy postavy s hlubším poutem, jak už se dělo minule, náhle zemřou. V preview se Michonne prodírá džunglí, dokud neobjeví opuštěný dům. Zachraňuje přeživší, ovšem zároveň se jí promítá vize boje se zombiemi. Ta nakonec probíhá i ve skutečnosti. Rozhodně tedy očekávám, že Michonne promluví na téma své minulosti a těch, které ztratila.

michonne 3

Herní prvky se nejspíš mihnou ve stejné míře, jako mnohokrát předtím. Ve videu jsme viděli sekání porostu mačetou (mimochodem jedinou zbraní, jež Michonne zůstala), vrátí se též Quick Time Eventy, náhodné mačkání tlačítek při boji, ovládání pohybu hlavní hrdinky… Ale dočkáme se vůbec nových prvků? Podlé mého ani ne. Telltale uplatňuje svou výrobní mašinerii bez jakýchkoli inovací. Což na jednu stranu zamrzí, ale tvůrci se aspoň nespálí kvůli nefungujícím prvkům.

Hra nám opět umožní, rozhodovat se v klíčových momentech. Jak se povede tvůrcům promítnout výsledky voleb za tak krátkou dobu? Asi jen velmi málo, protože vesměs žádná epizodická hra nevede ke konci, na němž záleží vaše rozhodnutí. Ta vám v malé míře navodí pocit, že hrajete hru a nikoli, že se díváte na animovaný seriál.

michonne 4

Nicméně Telltale už několikrát převedlo, co na adventurní scéně funguje nejlíp. Právě série The Walking Dead mu získala většinu slávy, proto se očekává, že odbočka vyšlape cestu třetí sezóně. Cena všech tří dílu dle informací nepřesáhne patnáct dolarů. První epizoda vychází už 23. února 2016 pro platformy PC, Mac, PS3, PS4, Xbox 360 a XONE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *