Mirror‘s Edge předvedl další část herního gameplaye – NOVINKY

mire 2

Jak se blíží začátek bety, vývojáři se pouští do nelehkého marketingového boje za své hráče. Během včerejšího dne prostřednictvím IGN uvolnili další várku hratelných záběrů, které se v každém případě povedly.

Město budoucnosti

Mirror’s Edge: Catalyst se od prvního dílu liší hned v několika ohledech. Mezi ten největší patří bezesporu grafika a celková stylizace města. Dřívější bíločervenou kombinaci tvůrci vyměnili za různorodé skleněné plochy, a tak stylizace připomíná opravdové město budoucnosti. Více než kdy jindy Catalyst představí novou podobu parkourových her, na kterou se může každý hráč těšit.

Rozdělení města do jednotlivých sektorů zaujme svou účelností. Žádný z nich nepůsobí stejným dojmem, protože každý představuje centrum jednotlivých mocenských skupin, respektive specializací. Celé město tak plní účel obrovského pískoviště, kde se hráč po chvíli ztratí. Druhý díl proto klade větší důraz na svobodu pohybu, který samotná hrdinka Faith zastává.

mire

Dubnová beta (22.4.)

YT kanál IGN včera zveřejnil zajímavé video z betaverze. Na něm Faith běží po stopách drona, který obsahuje cenné informace. Celé video netrvá ani pět minut, přesto ukáže hlavní aspekt nové hry. Grafická stylizace, abych se neopakoval, patří mezi přednosti. Scenérie vás vtáhne do hry, hned jak se na ni podíváte. Město vypadá jako opravdová metropole, jejíž budovy samy vyzývají k tomu, abyste se po nich vydali nepřátelům v ústrety. Parkourové prvky nijak nevyčnívají z dojmu čistoty, protože žádné budovy nepostrádají tyto záchytné body.

Cestou rebootu

Třebaže Catalyst může budit zdání, že pokračuje coby druhý díl, ve skutečnosti bych pro něj hledal označení reboot. Faith se znovu ocitne v tom samém městě, bude čelit prakticky stejných záporákům a zdolávat stejné překážky, ale i tak se Catalyst vydá cestou volné inspirace. Jistě, stěžejní prvky zůstanou identické, ovšem město se do velké míry změní a reboot se už nemusí stydět za svou grafiku (i když první díl neskrýval krásnou stylizaci).

Závěrem

Ještě před plánovaným datem vydání se hra podívá do uzavřené bety, která proběhne měsíc před vypuštěním do světa. Už teď se mi zdá, že hra nedělá svým vývojářům z DICE ostudu. Jen by to chtělo vychytat technickou stránku, aby titul běžel na všech platformách plynule. Na to se tvůrci zaměří v následujících týdnech.

Mirror’s Edge: Catalyst vychází koncem května 2016.

mire 3

Jeden myslel na “Mirror‘s Edge předvedl další část herního gameplaye – NOVINKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *