Mistover – NOVINKY – Levná napodobenina nebo plnohodnotný titul?

Ta zvláštní paleta barev, ten les a bažina, naježené chlupy po celém těle, tuhle hru znám. Mistover na první pohled vypadá jako Darkest Dungeon, ve kterém někdo vyměnil ikonické postavy za anime postavičky. Nemůžu si pomoct, ale musím stáhnout demo a zjistit o co jde.

  • Datum vydání: 10. října 2019
  • Vývojář: KRAFTON Inc.
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Svět Arta čas od času zakryje zvláštní mlha nazývaná Vortex, která s sebou přinese malou apokalypsu a hromadu monster. Jakmile se mlha na začátku hry znovu objeví, je probuzen Missing One, hlavní postava hry a jeho úkolem je sehnat patru, která se nebojí slintajících příšer a zastaví odpočet konce světa.

Hráč se do každé oblasti ve hře dostane přes Vortex, prostě projde mlhou a musí být připravený na všechny nepříjemnosti, které se čekají. Stejně jako v Darkest Dungeon i tady má hráč k dispozici město s obchodem a krčmou. Může tak doplnit zásoby a trochu si odpočinout u studeného piva. Navíc město slouží k rekrutování nových členů družiny a samozřejmě k přijímání questů.

S plným břichem a baťůžkem je čas na dobrodružství. Hráč si vybere jednu z lokací a na náhodně generované mapě ho čeká několik skupinek nepřátel, loot a jedna velká bedna, ke které potřebuje klíč. Některým skupinkám nepřátel se dá celkem pěkně vyhnout, ale určitě neprojdete celou oblast bez boje.

Soubojový systém je trochou upgradovaný oproti DD. Máte k dispozici mřížku 3×3 čtverečky a tím dostatek prostoru na realizování nějaké účinné taktiky. Poměrně rychle si zapamatujete, jaké schopnosti používají jednotlivé postavy a podle toho už budete vědět kam je rozestavit. Nepřátelé se vám budou snažit rozházet vítěznou formaci, ale aspoň vás hra nutí nehrát na jistotu a trochu riskovat.

Zajímavou a zároveň příšerně hloupou částí hry jsou Doomsday hodiny. Hra nenechá hráče v klidu, ani když si jdou odpočinout do města. Hodiny se můžou posunovat dopředu i dozadu, ale jakmile se hodinová ručička dotkne půlnoci, hra končí. Příšery vyjdou z mlhy a zničí celý svět. Za dobrý průchod nějakou lokací, se čas vrátí o kousek zpátky a Mistover vás doslova nutí abyste hráli dobře.

Mistover je hodně inspirovaný Darkest Dungeonem a nemá cenu dělat, že není. Ale jde o do jisté míry hodně originální titul se svým místem na trhu. Mistover je hra plná výzev a občas prostě máte chuť smáznout ji z disku a dělat, že ji neznáte. Bohužel moje ego by takovou porážku neuneslo.

Mistover stojí na Steamu 28€ a jestli si nejste tím, že je to hra pro vás, můžete si stáhnout bezplatné demo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *