Mistrovství ČR v mobilních hrách – MOBILNÍ HRY – Finále bude v listopadu!

Patříte mezi vášnivé hráče mobilních her? Tak nastražte uši! Máme tu první informace ohledně třetího ročníku Mistrovství České republiky v mobilních hrách.

Už je to pár let co začalo všem být jasné, že mobilní telefony budou taktéž zařízeními k hraní počítačových her. Nejznámější plnohodnotný port počítačové hry je jak jinak než Hearthstone a ostatní studia se nepřestávají snažit. Vznikají taktéž profesionální “AAA” mobilní tituly, jako je například moba Vainglory nebo porty úspěšných her – viz v současnosti PUBG MOBILE. Je tak jasné, že s přibývajícím počtem hráčů mobilních her musí vznikat i profesionální turnaje.

Mistrovství České republiky v mobilních hrách se koná pod záštitou hlavní partnerů, kterými jsou Vodafone, Samsung a SanDisk. Kvalifikace probíhají již od února a finále se bude konat po boku MČR na brněnském výstavišti o víkendu 9. – 11. listopadu 2018. A jaké hry uvidíme? Jedná se o Heartstone a Clash Royale. V kvalifikacích si finalisté odnesli až 7 000 Kč a ve finále se už hraje o desítky tisíc korun. Bohužel již v roce 2017 vymizel z mistrovství nadějný titul Vainglory. Novinkou na mobilním herním trhu je PUBG mobile, které ale bohužel není v takovém stadiu, aby bylo hratelné na mistrovství.

Nutno taktéž podotknout, že se jedná o největší akci v rámci mobilních her v ČR. V loňském roce se mezi sebou utkalo téměř 12 000 hráčů a finále sledovalo několik desítek tisíc diváků.

Ze zmiňovaných her Clash Royale a Hearthstone posloupilo do finále dohromady osm hráčů:

Clash Royale

1.místo: UnSeen – postup na MČR + 4 000 Kč
2.místo: bRoCk – postup na MČR + 2 000 Kč
3.místo: Butimk – postup na MČR + 1 000 Kč
4.místo: Paradox – postup na MČR

Hearthstone


1.Místo: Vlčák77 – postup na MČR + 7 000 Kč
2.místo: Findan – postup na MČR + 3 000 Kč
3.místo: Jarla – postup na MČR + 2 000 Kč
4.místo: Pokrovac – postup na MČR

Neváhejte a přijďte je podpořit již za několik měsíců na finále v Brně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *