Mladý vývojář uspěl s projektem Way to the woods – NOVINKY

Teprve šestnáctiletý vývojář se podílí na tvorbě kouzelné adventury Way to the woods, a to jako hlavní vedoucí vývoje. Jak se lze přesvědčit z obrázků, dílo mladého autora se v ničem neliší od velkých AAA titulů. Byť Way to the woods patří mezi indie tituly, získalo už velkého vydavatele a díky mládí autora se hra stala hitem ještě před vydáním.

Většina herních programátorů své řemeslo roky piluje, jenže Australan Anthony Tan s ním začal velmi brzo, a tak se nikdo nediví jeho nízkému věku. Dle Anthony slov se inspiroval adventurami v čele s Life is Strange a The Last of Us. Svůj projekt vyvíjí v inovativním Unreal Enginu 4, proto Way to the Woods ohromí nádhernou stylizací, jež se předvedla v rámci několika fotografií. Sám Australan dokonce několik let působil v herním studiu jako artista, přičemž své povolání umělce uplatní v plné míře právě při vývoji jeho nové hry.

w 3

Vedle něj se o zvuk postaral Jeremy Wansley a programování si vzal na starost Jared Bakan. Oba se k Anthonymu přidali až poté, co uviděli jeho blog, kde ukázal první obrázky ze své hry. Společně tato trojka tvoří studio Happy Bee, jehož raná existence trvá asi půl roku. Získali vydavatele Team17, ovšem Way to the woods se stále ocitá v brzké fázi vývoje. Samotné zajištění vydavatele se táhlo po dlouhé měsíce, kdy nikdo netušil, zda jejich titul neskončí na Kickstarteru. Přesto Happy Bee obdrží značnou část financí pro distribuci, která se tento rok v žádném případě neuskuteční. Pokud vůbec příští, dočkáme se takřka pohádkové adventury, které nechybí krásná stylizace a hudba.

V hlavní roli se objeví srnka a její mladý koloušek, s nimiž se vydáme do rozlehlého světa plného barev a dle slov autora surreálních jevů. Víc o hře zatím netušíme, avšak co se týče obrázků, ty předvedly krásné scenérie. Možná srny hledají nový domov a potravu… Co kdyby se ve skutečnosti někam vracely? Další informace se hráči dozví později, Anthony totiž uznává, že hra ještě dlouho nespatří pulty obchodů. Zatím ho čeká spousta dřiny na grafice a psaní scénáře. Zařazením hra spadá pod adventury, přesto může působit i ve stylu průzkumných her. Děj však podlehne linearitě.

Mladí vývojáři jednoho dne stanou po boku staré generace, aby převzali její řemeslo. Anthono Tana čeká kariéra herního vývojáře, jejíž začátek se nejeví vůbec marný. Držíme mu palce, ať s jeho první hrou uspěje.

w 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *