MMORPG Tycoon 2 – NOVINKY – Můj vlastní WoW?

MMORPG Tycoon 2 není MMORPG hra. Jde o single-player hru, ve které hráči navrhují svůj vlastní herní svět a přidávají si do hry všechno, co si kdy přáli v nějakém MMOčku najít. A i když jde jenom o tycoon, které se nevyrovná žádnému editoru pro vytvoření skutečné hry, savy svých světů můžete poslat kamarádům s kopií hry.

  • Datum vydání: 6. ledna 2020
  • Vývojář: VectorStorm Pty Ltd
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Pokud, stejně jako já, rádi nadáváte na všechno kolem a stěžujete si, že ve hře chybí to nebo ono, MMORPG Tycoon 2 je hra přesně pro vás. Na mapě o rozloze 200 kilometrů čtverečních si můžete vytvořit svět, který bude jenom váš.

Jako první se ve hře asi pustíte do úpravy terénu. Není problém přidat kopce, nížiny, jeskyně nebo vodní plochy. Jednoduše změníte biom, podle toho, jestli potřebuje trochu sněhu na vrcholcích kopců nebo víc zeleně kolem vesnice. Města, vesnice a jiné důležité body můžete spojit cestami. A pak jsou na řadě NPC a questy.

Připravit mapu nějakou dobu trvá, ale není to ani zdaleka ta nejzábavnější část hry. Jakmile začnete přidávat potvory na mapu, čeká vás několik rozhodnutí. Jak silní mají nepřátelé být? Budou mezi nimi elity a bossové? A co obyvatelé vesniček a měst? Budou potřebovat hráčovu pomoct, za kterou jsou ochotni pěkně zaplatit?

Ve finální části hry se hráči zase vrátí zpátky k tycoonové části hry. Podobně jako v Zoo tycoon přijde část otevřít zákazníkům své brány, v MMORPG Tycoon 2 přijde čas nakopnou servery a pozvat virtuální hráče. A jako tvůrce máte to sladké potěšení třímat v ruce BaHammer.

MMORPG Tycoon 2 je perfektní hra, která chybí k dokonalosti jenom jediná věc, co-op pro partičku lidí. Je sice fajn, že můžete někomu dát svůj save a nechat ho, ať si s ním hraje, ale kdyby celý svět mohla předělávat parta lidí, bylo by to perfektní. Jinak jde o neuvěřitelně zábavnou hru, která dokáže hráče pohltit, tedy pokud má dost velkou představivost a vizi svého světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *