Candy Crush Saga – MOBILNÍ HRY

Co by měl mít v sobě správný smartphone? Facebook, Whatsapp, nebo Snapchat? Jasně, ale přeci jen to není všechno, něco nám tu chybí. Ano, správně, nějaká oddechová hra, která nám skvěle zkrátí nudné čekání u doktora, nebo zdlouhavou cestu autobusem. A jaké hry by Vám neměli v telefonu chybět?

První díl našeho seriálu bych ráda věnovala hře, která se téměř přes noc stala doslova fenoménem. Candy Crush Saga. O této závislosti v podobě sladkých a barevných bonbónků slyšel už snad už úplně každý.

Hra prvně spatřila světlo světa v říjnu roku 2014 a od té doby dosáhla více, než neuvěřitelných 500 milionů stažení. V aplikaci Google Play patří mezi nejstahovanější hry. Více než 15 milionů hodnocení jí vyneslo 4,3 z možných 5 hvězdiček, které ji vystřelily také mezi nejlépe hodnocené aplikace. V současné době si můžete stáhnout verzi 1.77.0.3.

Proč je vlastně ale tato oddechovka tak oblíbená? První věcí je koncept, který je jednoduchý, ale velmi chytlavý. Hledání trojic mezi sladkostmi je návykové. A všichni hráči dobře ví, že za sladké čtveřice a pětice přijde ještě sladší odměna.

Barevné bomby jsou vždy velkým pomocníkem u zapeklitých úrovní.

Dodnes se hráči dočkali více než dvou tisíc herních úrovní, které patří do více než 150 světů, jakými jsou například Sladká Lhota, Čokohory, nebo Limonádové Jezero. Najdeme zde 6 druhů úkolů. Nejčetnější překážkou je odstraňování želé, které vám po pár zkažených hrách začne už doslova lézt krkem. Vyskytuje se ve 44% levelů. Dále musíte také stahovat zatoulané přísady (oříšky, nebo třešně), které se vysypaly mezi cukrovinky. S přísadami se setkáte ve 26% levelů. Do top trojky se také řadí sbírání určitých druhů sladkostí, čemuž se musíte postavit ve více než pětině všech úrovní. Ve zbylé hrstce úrovní se setkáte například s omezeným časem, tahy, nebo s kombinací výše uvedených zápletek. Ozvláštněním hry jsou také speciální úrovně s Odusem, sovou, která spí na srpku měsíce, ze kterého ji nesmíte za žádných okolností shodit dolů.

Každý to jistě znáte. Už už dohráváte úroveň, chybí vám jedna ingredience, nebo políčko, ale ty správné bonbóny ne a ne přijít. V tom lepším případě musíte hru zkusit znovu, v tom horším ještě půl hodiny čekáte na další život. Jak tedy hru hrát a zároveň se nezbláznit?

Každý hráč má jistě své tipy a triky. Tím prvním, a jistě i nejrozšířenějším je snadná cesta k novým životům. Pokud si musíte osladit život virtuálními sladkostmi, ale zrovna nemáte po ruce žádný život, není nic lehčího posunout si hodiny a získat tak chybějící život snadno a rychle. Možná se vám poté bude hůř orientovat v denním režimu, později možná i v kalendáři, ale životy jsou životy.

Získání pruhovaného bonbonku, nebo barevné bomby je super, ale ještě více super je to, co vznikne při výměně těchto dvou speciálních sladkostí. Kombinace dvou pruhovaných způsobí vyčištění řady i sloupce. Pruhovaný s barevnou bombou promění všechny bonbóny ve vyměněné barvě na pruhované. A dvě barevné bomby? Zkuste a uvidíte!

Hráče Candy Crush Sagy najdete po celém světě. Stejně tak i její odpůrce. Nejčastější výhradou je nedostatek tahů, dlouhé čekání na další životy, či čas, který vám hra „sežere“. Je tedy jen na vás, jak se na ni díváte. Do kterého z táborů se přidáte?

Najdete na Google Play, nebo na App Store.

+ grafické zpracování
+ hravý koncept
+ rozmanitost úrovní
+ návykovost (lze zařadit i do mínusů)

− dlouhé čekání za životy
− zapeklité úrovně
− nervy drásající počet tahů

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *