Modifikace rozšíří svět GTA V o Liberty City – NOVINKY

Všichni, kdo jste hráli čtvrtý i pátý díl GTA V, tak mi dáte za pravdu, že pojem „open world“ se v obou případech liší. Pro mě osobně byl trochu šok vidět velikost Liberty City v GTA IV po hraní GTA San Andreas. Město je skutečně velké, navíc velice věrně kopíruje New York, což je samozřejmě účel. Stále se ale nemohu zbavit pocitu, že San Andreas je opticky větší, koneckonců čítá tři města a dvě městské části. Už jen touto myšlenkou je svět GTA San Andreas větší. Los Santos z GTA V ovšem oba světy hravě strčí do kapsy, neboť už tak dost velkou metropoli, jako je Los Santos, doplňuje pouštní oblast Sandy Shores a příjemná lesní kotlina Blaine County. Jak už to tak ale bývá, některým hráčům je i tento svět malý a do práce se tak dali modeři, kteří s hrou mají své plány. Chtějí totiž Los Santos a přilehlé oblasti ještě navíc doplnit o Liberty City, zmiňované dějiště čtvrtého Grand Theft Auta.
Podle slov autorů tohoto ambiciózního módu město nenahradí žádné že zatím známých částí GTA V, ale dostaneme se do něj plavbou přes oceán. Modeři, kteří za tímto dílem stojí se nechali slyšet, že na podobném módu pracují od data vydání GTA V. Datum vydání tohoto módu zatím není známé, ale vše nasvědčuje tomu, že si snad ani nepočkáme nijak extra dlouhou dobu, neboť autoři módu přichystali rovnou i trailer, ve kterém ukazují Liberty City v praxi.
Ovšem, jako všechny podobné projekty, i tento má svůj háček – instalace nebude zcela klasická. Vy si totiž budete muset stáhnout speciální instalátor, který z obsahu udělá DLC. Hlavní problém je ovšem ten, že bude třeba vlastnit i GTA IV, kvůli datům ohledně Liberty City, jinak by se totiž nejednalo o to staré známe Liberty City, ale jen o město, které je mu neskutečně podobné, ale místo vývojářů z Rockstar Games jej vytvořil tým moderů. To samozřejmě nikdo nechce. Celý nápad tak vznikl spíše jako popostrčení skutečného vývojářského jádra z Rockstar Games, aby vydali tolik očekávané DLC, na které si všichni brousíme zuby. Bohužel nic oficiálního zatím nevychází a tak se bude muset většina hráčů (část, která hraje GTA V na PC) spokojit s touto alternativou. Již z onoho traileru to ale vypadá perfektně, tak snad to i podobně skončí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.