Moje malé Tesco – RECENZE – Mobilní hypermarket do kapsy

07. 02. 2016 David Strnad
1 938 zhlédnutí

Platformy: iOS, Android

S mobilními tycoony se v poslední době roztrhl pytel. Jen malé procento však patří mezi průlomové tituly. Moje malé Tesco si v zahraničí vydobylo slávu – maďarský trh mu umožnil jazykovou mutaci do dalších zemí Evropy. Čeština hrám svědčí, zvlášť když cílí na český trh a menší publikum. Jak se této hře povedl start v českých luzích a hájích?

Hlavní myšlenka se točí kolem správy vlastního Tesca, což obnáší budování celého marketu, objednávky zboží, rozšiřování, ale především obsluhu zákazníků. Žádný titul vám neudělí tolik pravomocí. U mobilních her se leckdy uplatní nenáviděný model mikrotransakcí, tedy malých plateb v rámci lepšího zážitku. I zde si můžete připlatit, jenže nic vás k utrácení peněz nenutí. Celý systém totiž spočívá v jednotné měně diamantů, za které urychlujete výstavbu či dodávky objednávek. Teď se sice zdá, že model diamantů nutí k dokupování, ovšem ve hře postupem času zvyšujete svou úroveň. Díky dalšímu levelu získáte nové diamanty. Kdyby vám opravdu scházely, stačí dát like facebookové stránce nebo splnit jiný úkol. Přes delší dobu čekání (až vám ty diamanty dojdou) hra plyne rychle. Správa menšího obchůdku za čas přeroste v hypermarket, takže se ztíží obtížnost. Hra skýtá velkou spoustu obsahu, a proto budování nových pokladen, skladů a zboží překvapí svou originalitou.

tesco

Obsluha jednotlivých zákazníků probíhá tak, že na ně kliknete, a oni vám předvedou své požadavky – často se tedy snažíte objednat dostatek zboží, aby vám nechybělo pro nové zákazníky. Můžete jim sdělit, ať si počkají nebo je zklamat. Třetí možnost postavičce udělí všechno potřebné a ona si pak vyšlapuje k pokladně. Líbí se mi, že obsluhu hráč provádí manuálně, protože obslouží libovolné zákazníky dle svých preferencí.

Stylizace a grafika obecně vybízí k příjemnému zážitku, vše se jeví minimalistické a kupodivu účelné. Kreslený háv připomene staré tycoony, dvojrozměrná grafika přitom vypadá moderně. Hudba vše dokreslí a uvede vás do příjemné nálady.

Moje malé Tesco se možná nechlubí převratnou hratelností, ale jako oddechová hra i pro menší zabaví. Občasné pády se nevyhnou prakticky žádné mobilní hře, naštěstí aktualizace opravují drobné nedostatky.

tesco 5

Tento titul bych doporučil spíše menšímu publiku, ale též velcí se u něj mohou odreagovat. Jestli vám vrtá hlavou, jak se asi řídí velký hypermarket, zkuste to.

VERDIKT:

Poutavý systém správy vlastního hypermarketu vám zavede do malebného světa, kam se ztratíte na dlouhé hodiny. Pro budoucí manažery jasná volba!

+ Klady

 • Příjemná grafika a stylizace
 • Líbivý soundtrack
 • Hráč dostane plnou kontrolu
 • Čeština
 • Propojení se skutečným Tescem
 • Starý dobrý tycoon

– Zápory

 • Občasné pády
 • Všudypřítomné čekání

8 z 10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0