Mortal Shell – NOVINKY – Pořádná konkurence Dark Souls!

16. 08. 2020 Nikola Štěrbová
1 359 zhlédnutí

Většinou mě přirovnávání her k Dark Souls moc nebere, protože každá trochu těžší hra není automaticky Dark Souls, ale nové akční RPG Mortal Shell na zmíněné hře vyloženě staví. Bere si za své nejen pravidla hry, ale i temnou atmosféru a šílenou obtížnost. K tomu přidává perfektní fantasy svět se skvělým soundtrackem.

 • Plánované datum vydání: 2021
 • Vývojář: Cold Symmetry
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Ve světě Mortal Shell bylo lidstvo zase jednou sraženo na kolena. Svět je v troskách, všude pobíhají krvelačné potvory a jeden člověk takový svět jenom těžko změní. Naštěstí jsou po světě rozházené shells (něco jako souls) dávných válečníků s jejichž pomocí už se dá něco udělat.

Hra se snaží zaujmout hráče už od začátku. Vaše duše nyní patří někomu, kdo si říká Tajemný otec a jeho přání a rozkazy by měli být hlavní náplní Vašeho dne. Zajímavé je, že ve hře jde primárně o duši, fyzické tělo si totiž můžete vyměnit. Jakmile porazíte jednoho z protivníků, můžete se k němu nastěhovat a využívat speciální schopnosti, které vaše vlastní tělo nenabízí.

Dalším společným prvkem Dark Souls a Mortal Shell je nelineární příběh. Hra je rozdělena do několika lokací, které mimochodem vypadají fantasticky a ať už jste v bažině, na vrcholcích hor nebo stojíte před monumentální katedrálou, máte se pořád na co dívat a co obdivovat. A protože mluvíme o akčním RPG v každé oblasti čekají potvory, které se nemůžou dočkat až hráče pokoušou, poškrábou, poslintají…

Mortal Shell se po dvou letech vývoje objevilo v beta verzi a to, co tahle verze nabízí určitě stojí za pozornost. Hra je na jednu stranu těžce inspirovaná Dark Souls a tím se vzdala části svojí originality, ale zase kdo by odmítl dobrou Souls hru, která je těžká, ale když ji porazíte máte ten úžasný pocit, který vám dá jenom malá hrstka her.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0