Mothergunship – NOVINKY – Perfektní akce!

22. 07. 2018 Nikola Štěrbová
690 zhlédnutí

Mothergunship je nová „Bullet Hell“ hra na jejímž vývoji spolupracuje i české studio Grip Games. Všechno se tady točí kolem zbraní, které můžete vylepšovat dalšími zbraněmi, mimozemšťanů a výbuchů. Prostě jde o pořádnou akci na léto.

Datum vydání: 17. července 2018

Vývojář: Terrible Posture Games, Grip Games

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Mothergunship má několik jednoduchých pravidel, bez kterých se hráč neobejde. Prvním z nich je nikdy se nezastavit. Ať se děje cokoliv, musíte v aréně zůstat v pohybu. Druhé z nich říká, že hráč nikdy nemá dost zbraní. Díky crafting systému si můžete vzít raketomet k tomu kulomet a nahoru ještě další raketomet. A dalším z nich jsou výbuchy, těch prostě nikdy není dost.

Jakmile se dostanete do hry, pochopíte, co a jak poměrně rychle. Hlavní protagonista je na vesmírné lodi a z ní se dostává do různých arén. Každá z nich je jiná, skládá se z několika místností včetně bonusových a hráčovým úkolem je vyčistit je od všeho nepřátelského potěru. A po prvních pár pokusech v aréně až zjistíte, co a jak, čemu se vyhnout a na co zaútočit rovnou se hra stane opravdu zábavnou.

Jediný důvod, proč chodíte do arény je loot díky kterému můžete nakupovat nové zbraně a vylepšovat ty staré. Vzhledem k tomu, že záleží jenom na hráčích, co s sebou budou tahat, každý si najde to svoje. Jenom je potřeba dávat si pozor na spotřebu energie.

Nejdůležitější je asi zmínit Bullet Hell element hry. Nejvíc dá hráčům zabrat v Nightmare modu (logicky), ale i ve standardní hře dokáže potrápit. Vlastně celá myšlenka sloučit Bullet Hell a FPS je hodně zajímavá a mě osobně hodně překvapilo, jak skvěle jednotlivé mechaniky v Mothergunship fungují.

Mothergunship je akcí nabitá pecka, která si podle mě získá spoustu fanoušků. Komu by se nelíbilo zapomenout na normální svět a všechna jeho pravila a jenom tak běhat z jedné místnosti do druhé a obrovskými zbraněmi sundávat všechno co se hne? Na Steamu můžete vyzkoušet demo verzi hry nebo si ji rovnou koupit a vyzkoušet, co všechno nabízí.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0