Mount & Blade II: Bannerlord – NOVINKY – Co již víme.

09. 09. 2016 Tomáš Cajthaml
1 809 zhlédnutí

Bude tomu již devět let co nám vývojáři z TalesWorlds Entertainment představili svoji bezesporu originální a skvěle pojatou hříčku Mount&Blade. Hra byla zasazena do fiktivního světa Calradie, kde jste měli možnost bojovat, obchodovat a plenit. Po necelých třech letech se hra dočkala prvního datadisku s názvem Warband. Ten přinesl zcela nový multiplayer, u kterého jsem i já strávil nespočet hodin. O rok později vyšel druhý a tak i poslední datadisk Ohněm a mečem. Datadisk nás vzal do 17. století. Na jednu stranu nás hra zavedla někam, kam jsme ve světě her mohli opravdu jen zřídka zavítat, ovšem samotný datadisk ztratil na původních kvalitách základní hry. Průběhem času vyšli ještě dva větší obsahy pro tuto hru a tím byly Napoleonic Wars a Viking Conquest.

mb_1

Ale, co dělá hru i po takové době stále atraktivní jsou módy, kterých je požehnaně a najdou se opravdu úžasné pokusy. Například zasazení hry do Středozemě či do Ameriky za občanské války.

MB_2

Ale teď k tomu hlavnímu. Studio Taleworlds oznámilo pokračování pod názvem Mount&Blade II: Bannerlord. Které bude zasazeno opět do světa Calradie, ovšem v přepracovaném kabátu. Takové hlavní náznaky o snahu dodat hráčům to po čem touží, jsou například vlastní zbraně, které je možno tvořit k obrazu svému. Dobývání pevností a jejich obrana jsou zcela upraveny a už se velmi blíží ke skutečnému vzhledu dřívějších bitev nejen velikostmi armád, ale také částečně zničitelným prostředím obléhacími stroji.

Studio vydalo už několik gameplay záběrů. I na letošním GamesComu, kde nechybělo představení dobývání pevnosti, které doslova bralo dech.

Mount&Blade je pro mne, jakožto pro hráče RPG titulů a milovníka historie srdeční záležitostí. Ovšem nad hrou stále visí několik otazníků. Jeden takový by mohl být, zda bude hra i po delší době hraní zábavná, neboť u předchůdce stereotyp nastal velice rychle. A samozřejmě jedna z otázek také nastává v grafice, já jsem toho názoru, že u takovéto hry je grafické zpracování až na druhém místě, ovšem zase nemůže brát vizuální podobu z minulého desetiletí jako zcela přijatelnou dnešku.

Novinky ohledně hry, všechny prozatím vydané gameplay záběry a obrázky hry najdete na stránce bannerlord.cz, nebo můžete zavítat na oficiální stránky hry.

 Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0