Mozkovna – MOBILNÍ HRY

Také hledáte nějakou vědomostí hru, která není příliš těžká, ale zároveň vám protáhne mozkové závity a vy se u ní něco dozvíte? Už hledat nemusíte! Mozkovna je hra přímo pro vás! A právě na tuto hru se dneska podíváme.

Snad každý má rád dobré vědomostní hry, u kterých musí používat mozek a i se něco zajímavého dozví. O to lepší dojem na vás právě taková hra udělá, pokud je navíc z dílny českého vývojáře. Tím je firma AdlexApps se sídlem v Praze.

Hra vyšla v prosinci roku 2013 a od té doby si získala velkou oblibu u českých hráčů. A rádi byste věděli proč? První věc, která upoutá vaši pozornost, je krásná grafika. V nastavení si vyberete vzhled své postavy, Mozkouna, který je velmi rozmanitý. Bude váš Mozkoun mít buřinku, šátek, nebo pleš? Slušivý culík na bradě, nebo plnovous? Bude v květované košili, v kalhotách s kšandami, nebo plážovém úboru? To vše záleží jen na vás!Mozkovna

Otázky jsou vám pokládány ve formě zápasu s vychytralým Mozkounem X. Pokud na jeho šest otázek budete odpovídat správně, můžete ho porazit. I když si nebudete s nějakou otázkou vědět rady, nezoufejte. Můžete využít nápovědy, tedy jakési mini hry. Zde se setkáte s chytáním mozků do skleničky, hledáním stejných symbolů, nebo například se zapeklitým bludištěm. Každá z těchto mini her je na čas. Čím lepší čas, tím více odpovědí vám vypadne z nabídky. Z každého vyhraného zápasu dostanete mince. Jejich počet záleží na vašem skóre. Pokud Mozkouna X porazíte na plné čáře, tedy 6:0, získáváte 8 mincí. Při remíze je vaše odměna jen jedna mince a při prohře nezískáváte nic.

Mozkovna

Na začátku hry si budete muset vystačit jen se základním okruhem otázek. Později však, za peníze utržené z výher, si budete moct balíčky otázek dokupovat podle svého gusta. Dnes je již nabídka okruhů pestrá. Zajímáte se o historii, nebo přírodní vědy? Jste fanda astronomie, nebo moderní hudby? Víte všechny možné hlášky z filmů? Snad každý si najde něco, podle svého gusta!

Od svého vydání si hra vede velmi dobře. Na Google Play si ji stáhlo více než půl milionu hráčů. Přes 35 tisíc hodnocení ji vyneslo známku 4,4 z celkových pěti. Také na App Store je aplikace oblíbená. Hodnocení dosahuje přes 4,5 hvězdičky. Hra se také umístila na prvním místě v soutěži Mobilní aplikace roku 2016 v kategorii Hry.

Chcete si také otestovat své znalosti a přidáte se ke spokojeným fanouškům této české vědomostní hry?

+ česká hra
+ zajímavá grafika
+ hodně tematických okruhů

– drahé balíčky s otázkami
– málo mincí za zápas

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.