MSI Backack PC: Virtuální realita na zádech – HARDWARE

Ne nadarmo se letošní rok přezdívá „rokem virtuální reality“. Ať už mluvíme o úspěchu Oculus Rift nebo HTC Vive, tak o grafických kartách Nvidia Geforce 1080 a 1070, které jsou VR Ready. Čínské MSI ovšem přináší něco… něco, co ani já nedokážu pochopit, k čemu to vlastně je. Abyste rozuměli – nedávno jsme psali o MSI 24 Gaming, což je AiO (All in One, pozn. red.) počítač, který je na tom výkonnostně v rovině s herními notebooky do 40 tisíc korun, ale notebook to není, tudíž ho s sebou nemůžete přenášet. Dospěl jsem k závěru, že tento stroj nemá cenu kupovat, ale jak je na tom poslední výstřelek inženýrů z MSI? Minimálně zní opět vcelku nelogicky, dnes si totiž vezmeme na paškál MSI Backpack PC.

msi-backpack-pc-1

Upřímně, podle mě zní nákup tohoto stroje poněkud realističtěji, než u MSI 24 Gaming. Výkonnostně je na tom Backpack mnohokrát lépe, protože nabízí procesor Intel Core i7 v architektuře Skylake a dospělou velkou grafickou kartu Nvidia Geforce GTX 980, která rozhodně také zvládá virtuální realitu, ale nebojte, během roku dojde k uvedení novějšího modelu s GTX 1080. Každopádně bych několikrát zapřemýšlel nad tím, je-li na místě kupovat počítač v batohu. Hlavní devízou je menší závislost na kabelech od brýlí pro virtuální realitu atd. „Batoh“, který vezmete na záda má vážit až 5 kilogramů a mít velikost klasického batohu.

msi-backpack-pc-2

No dobře, když už se tedy pevně rozhodnete, že si chcete koupit „batohový počítač“, záleží i na konkurenci, která je v tomto odvětví, ač to nezní logicky, vcelku rozšířená. Prvně s tím přišla firma ZOTAC, ale v dnešních dnech se skloňují hlavně jména HP a jejich Omen X PC a právě dnes tolikrát propíraný MSI Backpack PC. Pokud i vám fenomén „batohových počítačů“ evokuje především mobilní VR, jste na omylu, protože i přes to budete muset být neustále na drátě, protože tolik výkonný stroj sám sebe nedokáže napájet do nekonečna. Aby bylo jasno, baterie u MSI Backpack PC dokáže tento počítač napájet +-90 minut. To není zrovna moc, už jen proto, že hrát hodinu a půl a další hodinu a půl (nebo déle) nabíjet, jednoduše není normální; posuďte sami.

Podle mě se jedná o další zbytečnost a to ani není známa cena tohoto zařízení. Jste jiného názoru?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *