MSI Gaming 24: Vyplatí se herní AiO? – HARDWARE

Svět hráčů na PC se dělí na dvě části – herní notebook vs. vlastnoručně poskládaná sestava. Hráči na noteboocích argumentují „snadnou“ přenosností a značkou RoG (Republic of Gamers, pozn. red.), zatímco hráči na stolních PC se často ohánějí myšlenkou poměru ceny a výkonu, kde jasně dominují PC sestavy. Svou troškou do mlýna přispívá i MSI, které sice vyrábí herní notebooky, ale vyrábí i základní desky a grafické karty pro stolní počítače. To, s čím ale přicházejí nyní je takový hybrid toho všeho – jejich nový počítač má mobilní grafickou kartu, ale notebook to není, má klasickou klávesnici, ale stolní PC to není. Je to totiž počítač „vše v jednom“, tedy All in One. Pro ty z vás, co o tomto fenoménu ještě neslyšeli, hanba na vás. All in One je počítač bez skříně, a propos, všechny komponenty jsou skryty v monitoru. Ukázkovým příkladem jsou iMacy od Apple nebo právě MSI Gaming 24.

msi-gaming-24-1

Designově je Gaming 24 skvěle zkonstruován. Kombinace „herních barev“ černé a červené je skutečně slast a jen to podtrhuje celkový zážitek z hraní. Počítač disponuje klasickou DVD mechanikou, pěti USB porty, dvěma HDMI a jedním ethernet portem. Pochopitelně i dvěma audio konektory. Jak už to tak u All in One počítačů bývá, v balení dostanete i myš a klávesnici. Ty obvykle nejsou „nic moc“, ale zde to dopadlo, zdá se, dobře. Klávesnice působí pohodlně a to jak na psaní, tak na hraní. Myš už tak super nevypadá a raději bych dal přednost své Bloody R8.

msi-gaming-24-4

Chleba se začne lámat, když dojde na výkon. Tady zrovna neplatí tolikrát propíraný poměr cena : výkon. Nebudu běhat kolem horké kaše – MSI Gaming 24 stojí necelých 35 tisíc korun. To není na herní high kousek zase tolik. Problém je ovšem v tom, že MSI Gaming 24 rozhodně není ve vyšší herní třídě; to ani náhodou. Gaming 24 totiž nabízí mobilní herní grafickou kartu Nvidia Geforce GTX 960M, což je vcelku dobrý výkon na střední třídu herních notebooků. Procesor Intel Core i7 6700HQ to lehce zachraňuje, ale grafiku to nenahradí. Moc tomu nepomáhá ani malý ventilátor, který na tak malém prostoru nestačí ochladit celý počítač, zvláště v parných letních dnech (kdy je hraní přece nejlepší). Mezi další komponenty patří 8 GB RAM, 1 TB HDD a 128 GB SSD.

msi-gaming-24-2

Hlavním problémem počítače je to, že zkrátka nedosahuje kvalit stolních počítačů s podobnou (a mnohdy i nižší) cenovkou, spíše se výkonnostně podobá herním notebookům s cenou 35 tisíc korun. Zde ale Gaming 24 naráží na to, že za tuto cenu nedostanete středně výkonný herní notebook, u kterého byste tolerovali menší výkon kvůli jeho přenosnosti. To zde zkrátka nečekejte. Na druhou stranu se ale nejedná ani o velký stolní herní počítač, u kterého vám nebude vadit přenosnost, protože víte, že ještě za tři roky si poradí s novými hrami na vysoké detaili na 50 až 60 FPS. A když ne, prostě vyměníte grafiku a procesor a jedete na novo. To tady také nečekejte – možnost měnit komponenty je zde stejný jako u notebooků, tedy téměř žádný. Najít cílovou skupinu pro tento počítač tak bude velmi těžké. Upřímně, pokud to myslíte s hraním seriózně a máte k dispozici 35 tisíc korun, utíkejte na nějaký nákupní server, kde si za tuto cenovku vyberete herní komponenty a oni už vám počítač sami poskládají; výkon bude nesrovnatelně větší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *