MSI X99A – Skoro jako rozsvícený vánoční stromeček

28. 05. 2016 Alexandr Sýkora
917 zhlédnutí

MSI X99A GAMING Pro Carbon

Nejznámější výrobce základních desek do počítačů, společnost MSI, nedávno představila základní desku, která disponuje několika LED diodami, samozřejmě zde nejde jen o světýlka, ale také o něco víc…

Novinka od MSI je určena především pro procesory typu Broadwell-E a několika RGB LED diodami, kterými disponuje, vás doslova okouzlí a budete na ni koukat jako na rozsvícený vánoční stromeček. V podstatě se dá říct, že můžeme od výrobců základních desek očekávat nástup nových modelů, které jsou vybaveny starším čipsetem X99 díky plánovanému příchodu procesorů Intel Broadwell-E na trh. Ačkoliv těmto procesorům stačí základní desky s X99 a LGA 2011 v3, známí výrobci jako jsou Asus, Gigabyte či MSI pochopitelně neotálejí a i tak představují nové modely desek. Tato základní deska nabízí celkem sedmnáct krásných efektů, které lze ovládat i přes obyčejný chytrý telefon pomocí aplikace a nechybí zde také ani možnost připojení dalších LED pásek. Přítomen je zde také přední panel s vyvedeným portem USB 3.1 typu C, dále nechybí ani podpora rozhraní U.2 a také firemní Nahimic Audio a Audio Boost 3, což jasně svědčí o tom, že se nejedná o obyčejnou „základovku“. MSI X99A GAMING Pro Carbon není jen o již několikrát zmiňovaném podsvícení „Mystic Light“, které funguje na základě RGB LED na různých místech PCB.

Nalézáme zde také čtyři sloty typu PCI Express 3.0 x16 s podporou 3-way SLI nebo CrossFire, dvojici slotů PCI Express 3.0 x1 a osm slotů pro DDR4 DIMM. Pro rychlá SSD je zde možnost k využití jednoho M.2/U.2 se 32 Gb/s a pak dalšího M.2. Vedle toho tu je šest SATA 6 Gbps, z toho dva rezervované pro rozhraní SATA Express. Na zadním panelu základní desky jsou umístěny především USB porty, konkrétně jeden USB 3.1 typ C, jeden USB 3.1 typ A, čtyři USB 3.0 a stejný počet konektorů USB 2.0. Dále je zde PS/2, jeden RJ-45 a analogové audio porty plus optický S/PDIF.

X99A GAMING Pro Carbon by měla podle všeho stát 330 USD. 

 Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0