Murdered: Soul Suspect – RECENZE – Zklamání na všech frontách

Murdered: Soul Suspect je hra, která je už dlouho na mém seznamu her, které si chci zahrát. Bohužel se v roce 2014 objevily mnohem zajímavější tituly a než jsem se ke hře dostala, už byly venku recenze. A ty nebyly ani trochu pozitivní. To mě dovedlo k nainstalování hry a vyzkoušení. Co si tedy myslím o Murdered: Soul Suspect?

Datum vydání: 5. červen 2014

Vývojáři: Airtight Games

Platformy: Microsoft Windows, Xbox , PlayStation

Hráč se na chvilku vtělí do detektiva Ronana O’Connora. Následně detektiv proletí oknem a po dopadu na zem, dostane několik ran z pistole do hrudníku. Přesněji sedm. Naneštěstí pro neznámého vraha se detektiv O’Connor vrátí jako duch, dychtící po pomstě. Hlavním úkolem a tedy i zápletkou hry je najít vraha. Protože bez odpovědí nesmíte do nebe. A to je problém.

Poprvé, když jsem o hře slyšela, říkala jsem si, že to možná bude nové L.A. Noire nebo Sherlock Holmes. Zajímavá zápletka si vysloužila pozornost a všichni napjatě čekali na vydání. Murdered: Soul Suspect většinu hráčů zklamala. Ukázalo se, že problémem není ani tak příběh, který je plný klišé a ničím hráče nepřekvapí, ale hratelnost.

Jediné co můžete dělat je chodit a poslouchat cizí hovory. Sbírat důkazy a procházet si místo činu. Z toho si později vyvodíte závěry a můžete se posunout do nové lokace. Pohyb je omezený spoustou zdí, které autoři chytře zamaskovali jako ozvěny minulosti. Dál můžete sbírat doplňkové předměty a poslouchat lidi kolem. Celá hra je jeden obrovský skript, který nedovolí hráčům se pohybovat po mapě tak, jak by chtěli. A tak sedm hodin děláte to, co vám hra řekne a „bavíte se“.

Myslím si, že hra za 30€ by měla nabídnout víc, než napůl fungujícího ducha. Předpokládám, že všichni bereme ducha jako něco, co může procházet zdmi, ploty, dveřmi… Detektiv O’Connor si bohužel vždycky najde nepřekonatelnou překážku a musí ovládnout tělo nebohé kočky. Jak už jsem zmínila, nemám nic proti příběhu. Je to ohrané, ale dá se to projít. Temná atmosféra Salemu a touha pomstít se, to prostě nikdy nezklame. Detektivova záhadná minulost vyvolává další otázky, na které chcete najít odpovědi. Ale jak si má hráč něco takového vychutnat, když musí řešit pochybné hádanky a bojovat se zlými duchy? Části hry do sebe nezapadají a jako celek nefunguje. Nakonec vám nezbude nic jiného, než vymazat poslední zbytky souborů hry z počítače a nikdy se k ní nevracet.

Hodnocení 4/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *