Mutant Football League – NOVINKY – Návrat na krvavé hřiště!

A máme tu pořádný flashback do devadesátých let. Studio Digital Dreams Entertainment se pustilo do něčeho nečekaného. Snaží se duchovně navazát na hru Mutant League Football z roku 1993, kterou původně dělali Electronic Arts. Tento masakr na hřišti tak slavil uspěch zejména v devadesatých letech a následně při jeho portu na PSP v roce 2006.

Součastí Digital Dreams Entertainment je i Michael Mendheim, hlavní designér původního MLF a teď figuruje jako ředitel celého projektu. A aby se vývojaři zbavili problému s Electronic Arts, tak u nastupující hry zvolili strategické prohození slov v názvu. Z Mutant League Football (MLF) tak bude Mutant Football League (MFL). Hlavně žádný zmatek. Začátkem byl projekt na kickstarteru, který v současné době překonal stanovený rozpočet. Místo původních 60 000 USD, které vývojáři chtěli, se vybralo už přes 80 000 USD. Slušný začátek.

Pokud si pamatujete původní hru tak víte, že to od skutečného amerického fotbalu mělo daleko. Jednalo se spíše o pořádnou řežbu na hřišti. A v tomtu duchu by se měl nést i její 3D nástupce. Hlavně hodně krve a post-apokalyptického looku ve stylu Falloutu. Teamy plných mutantů a zohavených příšer se proti sobě postaví na hřišti ve saze vytvořit paralelu mezi týmovým sportem a válečným střetnutí. A ano, při zápase se bude umírat, to se vám rozhodně v tradičních sportovních hrách nestane.

Skvěle nastartovaná kickstarter kampaň je tak v plném proudu a vypadá to, že se na hře opravdu tvrdě pracuje a spousta věcí už je hotová. Pod vedením Michaela Mendheima by tak ani neměl být problém dotáhnout celou hru do úspěšného finále. Dle jejich profilu na kickstarteru to vypadá, že první verze hry by se měla objevit v listopadu letošního roku a pokud patříte mezi ty, co přispěli na kickstarteru větší částkou peněz, můžete se těšit na jedinečné odměny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *