My Time At Portia – MOBILNÍ HRY – Perfektní oddechovka na mobil!

My Time At Portia je podobně jako stardew Valley nebo Animal Crossing 3D RPG ze třetí osoby se survival prvky, která začala jako počítačová hra a spolu s tím s na Nintendu získala si spoustu fanoušků. V srpnu jsme se jí dočkali i na mobilních platformách s Androidem a iOS systémy.

  • Datum vydání: 4. srpna 2019
  • Vývojář: Pathea Games
  • Platformy: Android, iOS

My Time At Portia začíná asi podobně jako všechny tyhle hry, dostáváte se do nového města v post-apo světě. Je potřeba znovu vybudovat zašlou slávu lidstva. Máte svou vlastní dílnu a postupně ji rozšiřujete spolu s tím jak craftíte nové a nové věci. Plněním úkolů, procházením města a jeho okolí, získáváte nové blueprinty, craftíte lepší věci a tak pořád dokola.

Port z počítače na mobil se povedl a dobře se popasoval s kombinací několika žánrů a otevřeným světem. A k tomu převřevedl všechny herní mechaniky jako je management surovin nebo soubojový systém. Jinými slovy je v počítačové verzi hodně a vývojářům se podařilo dostat všechno i na mobilní zařízení. Podle mě tak jde o velký úspěch.

Na začátku hry si vytvoříte vlastní postavu, se kterou se staráte úplně všechno. Od těžby a sbírání materiálů, po hlídání si staminy. My Time At Portia je stejně jako Stardew Valley perfektní na zkrácení dlouhé chvíle. Už tak velká mapa se na mobilu zdá ještě větší. Hromada NPC má připravené úkoly, ne vždycky jsou na stejném místě a kromě plnění jejich požadavků si s nimi můžete vybudovat hlubší vztahy. Vlastně můžete nechat svůj avatar zamilovat se do jiné postavy ve hře a po vzoru Simíků začít společný život.

My Time At Portia je jednoduchá oddechovka, která se snad ani nedá dohrát, protože jsou tam pořád nové věci. Tvůrci postupně přidávají nový obsah a tím ještě prodlužují herní dobu. Vytváření nových věcí pro ostatní obyvatele města je jedna z těch věcí, kvůli které se vracíte. Osobně mi přijde, že se tahle hra hodí víc právě na mobil, protože ji máte pořád po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *