Na co se můžeme těšit v roce 2018?

Rok 2017 skončil a co se týká video herního světa, nebyl zase tak špatný. Dočkali jsme se pokračování Resident Evilu a v plné síle se vrátil B.J. Blazkowicz. Call of Duty se vrátilo zpátky do druhé světové války a další bitvy na nás čekali ve Středozemi. Stejný úspěch slavily i hry s trochu veselejším zpracováním jako Cuphead nebo nové Mario. Prostě jsme měli co hrát. Co budeme hrát v roce 2018?

Monster Hunter: World

Plánované datum vydání: 26. ledna 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Na první větší hru se můžeme těšit už koncem ledna. Další díl série pustí hráče do pralesa, kde buď sami na vlastní pěst nebo ve skupince s dalšími třemi hráči budou moct zabíjet různá monstra. Hráči si na PS4 mohli hru vyzkoušet už v prosinci. Bohužel není znám datum vydání pro PC a od 26.1. si zahrajeme jenom na konzolích.

 

 Kingdom Come: Deliverance

Plánované datum vydání: 13. února 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Myslím si, že není třeba Kingdom Come nějak představovat. Jedná se o drsné RPG ze středověku od vývojářů z Warhorse Studios. Pokud nemáte plány na Valentýna, objednejte si Kingdom Come, když začnete 13. února hrát, dřív jak 15. neskončíte.

 

A Way Out

Plánované datum vydání: 23. března 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

A Way Out je hra pro dva hráče, kterou si sami prostě nezahrajete. Každý z hráčů hraje za jednoho vězně a společně se snažíte dostat z vězení. Hra je naprosto unikátní. Oba hráči totiž hrají současně a tím se mění většina zažitých pravidel. Rozhodně je na co se těšit.

 

Far Cry 5

Plánované datum vydání: 27. března 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Většina z nás už má datum vydání nového Far Cry dávno označené v kalendáři. Tentokrát se podíváme do fiktivního Hope Country a jako vždycky se můžeme těšit na skvělou akci, zajímavý příběh a odemykání mapy pomocí rozhleden.

 

Agony

Plánované datum vydání: 30. března 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Jste fanoušek krvavých hororů s opravdu silným žaludkem? Tak to se určitě nemůžete dočkat hry Agony. Na rozdíl od Outlastu nebo Resident Evilu je tady míň jumpscarů a víc scén, ze kterých vám bude opravdu špatně. Není to tak dávno co vyšlo DEMO téhle hororovky a můžu vám říct, že to byl pořádný zážitek.

 

We Happy Few

Plánované datum vydání: 13. dubna 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

We Happy Few určitě patří mezi ty nejočekávanější hry roku 2018. Ačkoliv už jsme měli šanci si její část zahrát a trochu připomíná BioShock, stejně si ji všichni chceme projít pěkně od začátku až do konce.

 

God of War

Plánované datum vydání: začátkem roku 2018

Platformy: PlayStation 4

Blíží se další pokračování God of War. Myslím si, že nemůžeme čekat nic menšího než naprosto legendární příběh a spoustu brutálních bitek. Podle některých by nás pokračování mělo čekat už 22. března tohoto roku, ale jsou to pouze spekulace.

 

Detroit: Become Human

Plánované datum vydání: začátkem roku 2018

Platformy: PlayStation 4

Na první pohled vypadá Detroit: Become Human jako nějaký spin off Deus Exu. Hra je zasazena do budoucnosti a hráč si může jednoho ze tří hratelných androidů. Jde spíše o interaktivní film plný morálních rozhodnutí, ale to hře neubírá na působivosti.

 

Metro Exodus

Plánované datum vydání: podzim roku 2018

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Následky jaderné války pomalu odeznívají a několik odvážných obyvatel metra včetně Arťoma se rozhodlo, že je čas podívat se na povrch. Nové Metro Exodus vypadá prostě úžasně, a i když se pokračování vzdaluje knižní předloze a předchozím hrám, blíží se čas, kdy se opět budeme muset postavit mutantům.

 

Vybraný seznam her, které nás v budoucnu čekají je jenom zlomek těch, které vyjdou v následujících měsících. Do budoucna se můžeme těšit na Ready or Not, Cyberpunk 2077, Mount & Blade 2 nebo The Last of Us Part 2, ale žádná z těchto her ještě nebyla oznámena.

Dejte nám vědět, na které hry se těšíte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *