Nahrávejte ve 4K! – HARDWARE – AVerMedia představila novou řadu produktů

Bylo jen otázkou času, kdy AVerMedia přijde s produkty, které se zaměří na 4K. FullHD trh už totiž obsadili s řadou skvělých záznamových karet a se zvyšujícími se hardwarovými možnostmi se pustili i do 4K.

Nová řada produktu se skládá tradičně ze dvou karet – LIVE GAMER 4K (GC573) – PCI počítačová nahrávací karta a LIVE GAMER ULTRA (GC553) – “plug and play” nahrávací karta.

První zmiňovaná karta LIVE GAMER 4K zachycuje herní obraz až do výše 4K HDR při 60 fps a FullHD zvládne až do neuvěřitelných 240 fps, což se dá využít zejména při tvorbě “slow motion” herních videí, trailerů, apod. Nová karta se taktéž chlubí velmi nízkou latencí a RGB osvětlením, kterým se prostě nedá nic zkazit. Zapojení je klasické jako u dřívějších AVerMedia produktů. Jednoduše kartu zapojíte do počítače a k propojení využijete 2 HDMI porty (in/out). Nastartujete RECentral a jste ready to go.

Druhou kartou je LIVE GAMER ULTRA, jenž vychází z dřívějších přenosných karet od AVerMedie. Karta je tak vhodná jak pro konzolisty, tak uživatele herních notebooků. Maximální možný záznam je 4K při 30 fps a FullHD při 120 fps. Karta je velmi podobná počítačové verzi, akorát místo PCI máte USB C, kterým kartu připojíte k zařízení. Dále na kartě najdete tradičně dva HDMI porty. Například konzoli tak jednoduše přes HDMI zapojíte do nahrávací karty, z té vyvedete další HDMI do monitoru nebo televize a USB zapojíte do notebooku nebo počítače, kam bude karta posílat zaznamenaná data za pomocí zmiňovaného programu RECentral. S váhou 116g kartu jednoduše strčíte do kapsy a u kámoše si můžete nahrát nebo streamovat váš soukromý turnaj v libovolné hře. Jedinou výtkou je snad trochu nepovedený design karty, který by rozhodně mohl být modernější.

AVerMedia tak udělala zase krůček dopředu. Karty zjednodušila, zvětšila výkon a umožnila tak nahrávat a streamovat herní gameplaye v rozlišení až 4K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.