Narcosis – NOVINKY – Bojíte se vody?

Hororové světy, a teď nejde jen o ty známé z videoher, ale celkově filmové a i knižní, jsou utvořeny tak, aby v člověku probudily ten nejniternější strach, většinou z neznámého, ze tmy, ze strachu o rodinu nebo jde o strachy, které máme podmíněné všichni, jako například nějaké fóbie. Skutečně velmi rozšířenou je i strach z vody (hydrofóbie), nejlépe kombinovaný se silnou agorafóbií. Vznikne nám člověk, kterého byste do moře nebo oceánu dostali jen horko těžko. S touto fóbií pracuje již několik herních titulů, například Subnautica, která ale uspěla spíše na poli indie VR titulů, anebo SOMA, která v sobě kombinuje hned několik silných fóbií. No a pro milovníky vody a vodních živočichů si švédské studio připravilo jeden další zajímavý počin – hororovku Narcosis.

Prostředí tohoto titulu se skládá prakticky jen ze dna Tichého oceánu, který se na nějaký čas stane vašim útočištěm a bude záviset jen na vás, jestli se dříve udusíte, nebo se dříve zblázníte. Ovšem Narcosis s sebou přináší i další přidanou hodnotu a to je podpora virtuální reality v podobě HTC Vive i Oculus Rift. Ovšem jediný nepřítel nebudete pouze vy sami sobě, přátelsky z trailerů nevyhlíží ani hlubokomořská fauna a flóra.

Hra je zatím ve fázi testování a šťastlivci, kteří již měli to štěstí si hru vyzkoušet oslavují především využití VR mechanik, jako například halucinace a zkreslené zrakové vjemy způsobené nedostatkem kyslíku. A teď si vzpomeňte, jak jsem ve svém lehce psychologickém úvodu mluvil o fóbiích a vrozeném strachu. Narcosis je přesně tou hrou, která na tyto pocity cílí, přímo je vyzdvihuje. Když to spojíme s dobře zpracovaným VR portem a zkušenostmi, se kterými vývojáři do projektu jdou (mají za sebou megatituly jako třeba Amnesia), vypadá to na velmi zajímavou podmořskou podívanou, co říkáte? Hra bude dostupná koncem března na Steamu a to za 20 dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *