NBA Playgrounds – NOVINKY – Arkádový basket jak má být

Když se na to podíváme okem znalce, basketbalových simulátorů, na rozdíl od těch fotbalových nebo tenisových, moc není. Pravda, fantastický úspěch zažívá série NBA 2K od kalifornského studia 2K Games. Faktem je, že pokud si chcete mermomocí zahrát basketbalový simulátor, NBA 2K je dnes snad to jediné, nad čím lze přemýšlet. I když tomu tak možná nebude na dlouho, klidné vody basketbalových simulátorů totiž rozvíří nový titul s košíkovou v hlavní roli a prý se máme na co těšit. Hra se má jmenovat NBA Playgrounds a uvolněný název napovídá velkou zábavu; občas až za hranicí reality. A na co se tedy v NBA Playgrounds můžeme těšit?

Na prvním místě se bude jednat o skutečnou arkádu, realističnost tedy nehraje téměř žádnou roli. Skoky, dvojtakty, doskoky a vlastně všechno bude vypadat především zábavně a je tedy naprosto zbytečné dělat si s technikami vaší basketbalové znalosti nějaké starosti. Ovšem kousek realističnosti hra přeci jen přinese a to v podobě oficiální licence zámořské basketbalové soutěže NBA. K vidění tak budou skuteční hráči, skutečné týmy a přijde řada i na legendy, které již odešly do basketbalového důchodu. Velmi podstatnou funkcionalitou hry ale jsou i lokace, ve kterých se budou ony zápasy odehrávat a rozhodovat – i díky tomu se hra jmenuje tak, jak se jmenuje.

Ale jelikož se NBA Playgrounds stále počítá do sportovních simulátorů, disponuje mimo klasickým singleplayerem a online multiplayerem i lokálním, tzv. gaučovým, multiplayerem, tedy přátelské hraní v rámci jedné konzole nebo počítače. A tím jsme i naťukli téma dostupnosti, tak pojďme na něj. NBA Playgrounds bude dostupná od letošního května a to na PC (Steam), PlayStation 4, Xbox One a dokonce i nové Nintendo Switch. Co se týče ceny, na Steamu má hra stát 20 dolarů, čili zhruba 500 Kč, cena se však bude měnit v závislosti na platformě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.