Nejlepší hra roku 2016? – TÉMA

11. 01. 2017 Filip Starý
2 023 zhlédnutí

Rok 2016 jen už za námi a rozhodně byl obdobím, ve kterém vyšla spousta skvělých počítačových her. A jak už to bývá, každý rok si žádá vyhlášení toho nejlepšího titulu. Jediným problémem je, že nejlepší hru roku 2016 vyhlašuje v současnosti již každý druhý z větších herních serverů. Co s tím?

Mohli bychom si stanovit určitý žebříček, který by odstupňoval herní servery a podle toho bychom zvolili nejlepší hru roku 2016, ale myslím, že by to nebylo úplně ideální, ať už z pohledu určování „nejdůležitějších“ herních serverů nebo samotných her. Tak se tedy nabízí řešení – prostě si obecně popovídat, kde si jaká hra vedla.

Obecně můžeme říct, že rok 2016 bude opatřen nálepkou Overwatch a Uncharted 4. To jsou totiž hry, které zaznamenaly největší úspěch na většině herních serverů. Uncharted 4 a PS4 vytvořily doslova smrtonosnou kombinaci, kopií se prodalo neuvěřitelných 8,7 milionu.

Taktéž se můžeme podívat na Steam. Tam mezi nejprodávanější hry patřil například Rocket League anebo tradičně CS: GO. Novinkou byly také Steam Award, které na základě hráčského hlasování stanovily nejlepší hry dle kategorií, což vypadá velmi zajímavě a nějaké ty závěry bychom z toho vyvodit mohli. Bohužel ale nebylo stanoveno datum vydaní her jenom na rok 2016, a tak obsadily první příčky i hry jako GTA V a Skyrim.

Obecně tedy dominovaly hry Overwatch a Uncharted 4. Osobně mě trochu zamrzelo, že se nikde moc výrazně neobjevovaly například Dark Souls 3. Na druhou stranu mě potěšilo umístění hry Firewatch, která získala, v rámci serveru PC Gamer, ocenění za nejlepší scénář.

Na spoustu důležitých cen se ještě ale můžeme těšit. Například Game of the Year v rámci British Academy Games Awards se bude konat až 6. dubna 2017 a s důležitých odstupem se tak rozhodne, které hry z roku 2016 byly opravdu těmi nejvýznamnějšími a pravděpodobně se dočkáme další spousty her, které následně vyjdou s marketingovým označením „GOTY“.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0