Nejlepší hry roku 2018 – ZAJÍMAVOSTI – Která to je podle Vás?

Konec roku 2018 znamená jediné – které herní studio si vedlo nejlépe a vytvořilo ten nejúspěšnější herní titul? Na toto každoroční drama se dá pohlížet z mnoha úhlů a já sám mám občas problém vytvořit nějaký “férový” žebříček. Jak chcete například porovnávat Fortnite s Red Dead Redemption 2? Zní to absurdně, ale i tak můžeme z hlediska úspěšnosti postavit tyto hry vedle sebe. 

Hodnocení her se často dělí dle jejich žánrového či jinak specifického zařazení. Často vídáme kategorie jako “nejlepší příběh”, “nejlepší VR”, “nejlepší soundtrack”, apod. Dále je možné hry rozdělit například dle jejich marketingové úspěšnosti nebo například i dle rozpočtu nutného k vytvoření hry. 

Klasický žebříček v tomto článku rozhodně nečekejte, spíš se podíváme na “balíčky” her, které byly prostě razantně lepší než skupina jiných. V roce 2018 zazářilo hned několik AAA titulů a pravděpodobně bychom je mohli zařadit do prvního balíčku, jedná se o: 

Assassin’s Creed Odyssey, Red Dead Redemption 2 a God of War

Tyto tři tituly bez pochyby hodně zazářily a pokusit se je porovnat by vyvolalo jenom zbytečné debaty. Problém nastává s Kingdom Come: Deliverence. Zaprvé je to “naše” hra a jsme na ní patřičně hrdí a za druhé bych osobně KC:D zařadil spíše do roku 2017. Ať už kvůli odkladům nebo betě. 

Do Druhého balíčku úspěšných her bychom následně mohli zařadit následující: 

Celeste, Dead Cells, Far Cry 5 a také Marvel’s Spider-Man.

Už teď se to pravděpodobně většině hráčům nebude zdát, protože nám stále chybí tituly jako: 

Detroit: Become Human, Subnautica, Battlefield 5 a také Jurassic World Evolution. 

Tento blok her, který se umístil na posledním místě sice obsahuje vynikající tituly, ale k prvním místům jim prostě něco málo chybí. Největším zklamáním pro mě byl bohužel Fallout 76. Jakožto velký fanoušek Bethesdy jsem byl překvapen kolik škody se dá tak rychle napáchat a kdo si mohl myslet, že něco takového, jako je online Fallout, bude fungovat? Favoriti letošního roku jsou tak jednoznační a my se můžeme těšit na novinky nadcházejícího roku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *