Nejnovější díl Grand Theft Auto V trhá rekordy, prodalo se ho již 110 milionů – NOVINKY

Grand Theft Auto označuje kdekdo za matku všech her. Podle slov hráčů je to vůbec jedna z těch nejlepších her na světě. Vydavatelství Take-Two oznámilo úspěch za fiskální rok a byl to mazec. Studio, které vydává L. A. Noire, GTA nebo třeba Red Dead Redemption 2 si o 49 procent zvýšilo příjmy v meziročním srovnání. Z toho si navíc o 92 procent zvedla čistý zisk a firma tak vydělala 334 milionů amerických dolarů. Za tento veleúspěch může i jeden zásadní titul, který se i přes své stáří stále výborně prodává.

A tím není nic jiného než legendární Grand Theft Auto V. Letos se pátého GTAčka prodalo neuvěřitelných 10 milionů, což mimo jiné znamená, že celkové prodeje této hry se již přehouply přes 110 milionů prodaných kopií. Je to úspěch hodný jen matky všech her, fanoušci totiž páté GTA opravdu zbožňují a to i neuvěřitelných šest let po svém oficiálním vydání. Rozmanitost a zábavnost hry předčila i další tituly konkurence a není tak divu, že se hra mimo slevové akce stále prodává za tisíc korun. I to nutí fanoušky pošilhávat po šestém díle, který by ale podle všeho měl vyjít až na příští generaci konzolí.

A jak si GTA V stojí mezi dalšími nejlépe prodávanými hrami? Nejlépe prodávanou hrou je Tetris z roku 1984, kterého se prodalo 170 milionů kopií. To je skutečně obrovský úspěch herního odvětví v tomto období. Kousek za ním kulhá kostičkový Minecraft, kterého se i přes časté pirátění prodalo 154 milionů kopií. Třetí je již zmíněné Grand Theft Auto 5, zajímavé jsou však i další pozice. Čtyřka ve světových prodejích je legendární Wii Sports, které se mimochodem jako jediné z první pětky prodávalo jen na jednu konzoli. Pětici uzavírá trendy PlayerUnknowns’s Battlegrounds, které má na kontě 50 milionů prodejů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *