Některá studia se nikdy nepoučí! – TÉMA – Bungie opustilo Activision Blizzard, Bethesda rozdává banány!

Bungie opustilo Activision Blizzard a Bethesda rozdává bany rychleji než opravy do Falloutu 76. Vypadá to tak, že s každým novým týdnem se objeví nový průšvih u jednoho z AAA studií a nějaká změna je v nedohlednu. Čím naštvala velká studia hráče tentokrát?

Studio Bungie, které stojí za hrami jako Destiny nebo Halo se vydalo na samostatnou dráhu protože, jejich vize nového Destiny titulu se zásadně liší od vize Activision Blizzard. Zatímco v Activision přemýšleli, jak přidat do Destiny 2 další mikrotransakce a dostat tak ze hry víc peněz, Bungie tento pohled na věc nesdílelo.

Nejen, že se díky tomuto kroku dočkáme patchů, které opravdu vylepší herní zážitek z Destiny 2, ale v budoucích letech se můžeme těšit na doufejme lepší Destiny 3. Jde o dobrou zprávu pro fanoušky Destiny, hůř je na tom samotné Activision Blizzard, které ztrácí nejen fanoušky, ale i peníze. A dá se čekat, že z titulů, které jim zbyly (Call of Duty, Overwatch, Diablo) budou ždímat peníze, jak je to půjde.

O Bethesdě se mluví od té doby, co vyšel Fallout 76 a ne vždycky v dobrém. Po problémech s limitovanou edicí, prémiovou lahví Nuka Dark rumu, která nevypadá zrovna nejlíp a po nepovedených refundech to vypadalo, že se věci obrátí k lepšímu. Vyšly patche a některé bugy byly opraveny, ale nebyla by to Bethesda, kdyby to PROSTĚ FUNGOVALO!

Problém ve všech multiplayerových hrách jsou cheateři. Kazí celou hru všem hráčům a je to prostě otravné. Proto, když Bethesda oznámila, že takové chování nebude ve Falloutu 76 tolerovat, nejeden fanoušek zajásal. Dopadlo to však tak, že Bethesda „zkontrolovala“ soubory v počítačích hráčů a pokud v počítači byl cheatovací souftware (je jedno jestli aktivní nebo ne), hráč dostal ban. Jako by samotné lezení hráčům do počítačů nestačilo, Bethesda každému zabanovanému hráči poslala email, ve kterém žádala o esej na téma ‚proč je cheatování špatné‘ a pokud hráč esej napíše a pošle Bethesdě, možná se znovu dostane na svůj účet.

Ale jak už jsem naznačila, nebyla by to Bethesda, kdyby to tady skončilo. Fallout 76 je hra, která je založená na objevování post apo světa. Pokud ale objevujete moc a tam kde „nemáte“ dostanete banánek taky. Své o tom ví Youtubeři, kteří na svých kanálech ukázali developer room (místnosti, kde vývojáři zkouší věci, které ještě nejsou ve hře dostupné). A pokud chcete natáčet videa plná glitchů z Falloutu 76, možná vám taky přijde email od Bethesdy, ve kterém se dozvíte, že váš charakter je zkorumpovaný, a proto dostáváte ban.

Některá studia se opravdu snaží znepřátelit si hráče, jak jen to jde. Naštěstí jsou tady jiná, která myslí hlavně na fanoušky. Teď mám na mysli CD Projekt nebo ID Software. A i když mě osobně mrzí, co se děje s Bethesdou, nemůžu říct, že se netěším na konec EA nebo Activisionu. Hry se mají dělat pro hráče, ne pro peníze!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *