Nemesis: Distress – NOVINKY – Deskovka, inspirovaná Vetřelcem se zrádcem na palubě!

Nemesis začala jako desková hra, inspirovaná motivy legendárního Vetřelce. Nepodléhá licenci značky, takže v tomhle Weyland-Yutani nemá svoje prsty, ale i tak je jasné, o co jde. V počítačové adaptaci s názvem Nemesis: Distress jste na lodi, nejste sami a nemůžete vůbec nikomu věřit.

  • Datum vydání: 15. června 2022
  • Vývojář: Aweken Realms Digital, Ovid Works
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Nemesis:Distress a Alien: Isolation toho mají hodně společného, ale nedá se úplně říct, že by šlo o prachsprostou kopii. Distress je first-person horor, ve kterém se se zbraní v jedné ruce a radarem druhé plížíte lodí a modlíte se, abyste nic nezaslechli. Zbraň je tady spíš jenom takový talisman – zabít to, co se skrývá ve ventilačních šachtách nemáte šanci. Jediná naděje je útěk.

Tady ale nemusíte být ve svém snažení sami. V asymetrickém multiplayeru se přidávají do hry další hráči. A i když společně máte plnit úkoly, abyste si zachránili vlastní zadek, nikdo vás k tomu nemůže nutit. Sabotáž je tady rozhodně jednou z možností. A musíte si tak dávat pozor, abyste ostatním nenaletěli. Jeden z vás je zrádce, vrah a ideálně hodně dobrý lhář.

Říkáte si, že být vrahem je tady jednoduché, zabijete posádku a hodíte to na věc, která se prohání ve stínech. Jenže kvůli implantátům nemůže zbraní zabít jiného člena posádky. Takže… je čas na kreativitu. Nechat někoho uhořet nebo před ním zavřít dveře, popřípadě dotyčného vypustit z airlocku je jenom špičkou ledovce. Alespoň to tak vývojáři prezentují. Každý asi čtyřicet minut dlouhý zápas, by měl být originální. Tak uvidíme s čím přijdou v plné verzi.

Nemesis: Distress je zatím v Early Accessu na Steamu a za 10 eur se můžete nalodit a pokusit se přežít. Vývojáři si nejsou jisti tím, jak dlouho hra v nedodělaném stavu zůstane a reakce hráčů jsou zatím smíšené. Podle mě má hra dobře našlápnuto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *