Never Alone – RECENZE – Dokument o aljašské mytologii

17. 08. 2016 Filip Starý
1 109 zhlédnutí

Příběh je ve většině her naprosto klíčovým aspektem. Obvykle se vývojáři snaží najít rovnováhu mezi příběhem a hratelností, někdy ovšem vsadí pouze na příběh. To se týká i vývojářů z Upper One Games, kteří vytvořili titul Never Alone.

Pokud si chcete zahrát kvalitní a originální 2D skákačku, tak Never Alone vás nijak extrémně nenadchne. Prostředí Aljašky je sice vizuálně velmi působivé, ale samotná hratelnost není inovativní – jít, skočit, skrčit, přepnout mezi hlavní hrdinkou a polární liškou. Občas zdolat lehčí logickou úlohu, vyhnout se silnému a mrazivému větru. Sem tam se bohužel člověk setká i s problémy, kdy jednotlivý hrdinové špatně spolupracují a vyřešení jednoduché logické úlohy se protáhne na dlouhé minuty. Tak proč tahle hra stojí vůbec za zmínku?

neveraloneback

Odpovědí je příběh. Příběh celého národa Inuitů. (Eskymáků, pokud je chce urážet.) S hlavní hrdinkou je nutné navrátit život do její vesnice, kterou postihla katastrofa. Na pomoc ji přichází zmíněná polární liška a vše je postaveno na starých aljašských legendách. Hra má spíše dokumentární charakter a pokud příběh hodláte ignorovat, žádný velký herní zážitek vás nečeká.

unspecified

Never Alone je protkána desítkami videí, ve kterých jsou vedeny rozhovory o Inuitských tradicích, způsobech lovu, ale také i o mytologii, která má v oblastech blízkých severnímu pólu obrovskou váhu. Vyprávěné příběhu hlavní hrdinky a její lišky je namluveno tradičním jazykem a bez titulků moc nepochodíte. Vše namluvili příslušníci aljašského kmene.

Příbuznost bychom mohli hledat například s tituly Limbo nebo Inside. Never Alone je sice o poznání snazší, ale tak dobrý pokus o zachycení kultury Inuitů jen tak nikde nenajdete. Pokud tedy toužíte po zajímavém příběhu, neváhejte spustit Never Alone a ponořit se do hlubokého příběhu drsného a mrazivého světa aljašského národa.

+ Interaktivní dokument na vysoké úrovni, který nás zavede do aljašské mytologie.

– Pokud bude hráč přeskakovat příběh, jedná se o obyčejnou a lehkou 2D skákačku.

Hodnocení: 8.5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0