NHL 18 – NOVINKY – Lepší ovládání, lepší AI, lepší všechno!

Rok se s rokem sešel, respektive sejde a vývojáři z EA Sports nám přinášejí další ročníky sportovních simulátorů. Fotbalový všestranný simulátor FIFA jsme již probrali, zde stále čekáme ne podrobnosti, nicméně sérii NHL čeká letos také nový díl NHL 18. Nutno uznat, že v těchto sportovních simulátorech je těžké se vyznat, vývojáři totiž každý rok slibují téměř to samé: vylepšenou umělou inteligenci soupeře, vylepšené brankáře, vylepšené herní mechaniky, samozřejmě také lepší grafický háv, s tím se pojí i lepší fanouškovská kulisa (fandové už dávno nejsou jen jakési podivně se pohybující cedule, které známe například ze starších dílů fotbalové série FIFA atd. Na co nového nás tedy chce nalákat NHL 18?

Když pomineme aspekty, které nalezneme v každém ročníku, tedy nové soupisky, nové drafty a další novinky spojené se samotnými týmy (jako například nový NHL tým Vegas Golden Knights), můžeme se rovněž těšit na zlepšené ovládání hráče, kterého zrovna ovládáme. Tak například jde o možnost samovolně ovládat ruku, potažmo hokejku hráče, které pravděpodobně připadne na pravou analogovou páčku na ovladači. Velkých změn prý doznali i protihráči, kteří nyní budou hrát hokejově a konečně budou umět oblíbenou přesilovkovou formaci, kdy zamknou tým na jeho obranné třetině a přihrávají si kolem brány – přesně to, co dělá hokej hokejem. Souboje s počítačem budou těžší i v tom, že si například váš soupeř bude umět přihrávat o mantinel a jednoduše bude celkově poznat, že AI doznalo změn.

Za pár slov následně stojí i nový herní režim, nazvaný jednoduše NHL Threes. Ten si bere to nejlepší ze zámořské NHL, tedy dovolí hrát klasické 3 na 3, i s brankáři bude tedy na hřišti osm hráčů, namísto klasických dvanácti. Tento mód dovolí především svižnější pojetí hokeje (který i tak dokáže být dost svižný) a množství protiútoků, šance jeden na jednoho tedy budou více a více frekventované. V tomto módu NHL Threes půjde uspořádat i turnaj, což se rozhodně hodí, pokud vás bude u konzole více a chcete uspořádat pořádný „přátelský“ pohár.

Jinak nový ročník přinese i oblíbené online záležitosti, jako například Ultimate Team, známý spíše ze série FIFA. V novém NHL 18 právě probíhá beta testování, přičemž samotná hra má vyjít 15. září a to na PlayStation 4 a Xbox One, NHL na PC tedy opět nevyjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.