NHL 19 – NOVINKY – Rybníkové derby, ale bez Frostbitu

Na konferenci E3, respektive na EA Play, tedy ještě předtím, ukázalo studio Electronic Arts a EA Sports nové ročníky svých oblíbených sportovních simulátorů. Viděli jsme novou FIFu, nový Madden, NFL, i NBA Live, ale o hokejové hře NHL ani vidu ani slechu. Jako již tradičně se totiž hra přesunula na zámořskou konferenci NHL Awards, kde se udělují ocenění za nejlepšího hráče uplynulého ročníků kanadsko-americké hokejové ligy NHL. Při této příležitosti byl představen i nadcházející ročník hokejového simulátoru NHL 19. Co jsme se o něm dozvěděli?

Bylo toho skutečně mnoho, ale máloco zkušené matadory série potěší. Tou hlavní změnou, která se bohužel neudála, je setrvání u pět let starého enginu Ignite, který je původně ze starých konzolí. Ano, zní to hrozně, že NHL 19 bude pohánět 5 let starý engine. Vězte, že na letošním ročníku NHL 18 a i na loňském NHL 17 je zastaralost hry pořádně znát, obzvlášť připočteme-li k tomu i sousední FIFu, která již dva roky na enginu Frostbite běží a hra se díky tomu mohutně zvedla. Nemluvě ani o dalších hrách od EA, jako třeba Battlefield 1 nebo Star Wars Battlefront II.

Dost už ale o enginu, EA Sports prostě ještě nenašlo patřičný prostor pro modernizaci, takže jedeme při starém. A „při starém“ se nese duch NHL 19 tak nějak celkově. Hru totiž obohatí množství legendárních hráčů, jako například Wayne Gretzky, který bude i na obalu speciální edice hry. Zbrusu nový pohled na hru pak přináší onen „rybníkový režim“, který vídáme v traileru. Půjde o zápasy založené na technice, nekontaktnosti a hlavně rychlosti. Své fanoušky si jistě najde.

EA Sports stále drží hru nad vodou i s enginem Ignite. Přitom to hlavní, co by si hra zaloužila, by byla pořádná modernizace s Frostbite enginem. Každopádně, toto rozhodnutí nechme na vývojářích, pokud ale i příští rok zaspí dobu, mohlo by se stát, že přijde konkurence, kterou v dnešních dnech NHL vlastně žádnou nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.