Night in the Woods – NOVINKY – Kočičí příběh

Užijme si krátkou klidnou přestávku mezi vydáním prvních letošních AAA titulů a zaměřme se opět, alespoň ještě jednou, na poctivé indie vývojáře. Ti si pro nás přichystali tuto roztomiloučkou adventuru – Night in the Woods. Ve hře budete objevovat svět a zkoumat příběh a charaktery mnohých postav, které během své cesty zvířecím prostředím potkáte.

Budete hrát za Mae Borowski, prapodivnou kočku, která ukončila svá studia na vysoké škole a vrací se domů do bývalého těžebního města Possum Springs, aby navázala na svůj předchozí život a znovu se setkala s přáteli rozmanitých zvířecích druhů, které tam zanechala. Ale věci se změnily, domov jí najednou připadá cizí a její přátelé vyrostli a stal se z nich úplně někdo jiný. A v lese se děje ještě něco podivného. Zbytek příběhu nás však čeká až za dva týdny, kdy hra již konečně vyjde na Steamu.

Nyní je pouze možnost si hru předobjednat, což je tedy u nezávislé malé hry jako tato celkem neobvyklé, ale očividně si už získala své fanoušky. Na Kickstarteru si na sebe totiž poměrně slušně vydělala – vybrali totiž přes 200 tisíc dolarů od více než 7 tisíc lidí a vývoj této hry trval skoro 4 roky, takže pokud si na ni vůbec ještě přispěvatelé vzpomenou, tak nebude o hráče žádná nouze. Vývojáři nám také slibují bohatý a spletitý příběh, který nás nenechá chladnými a zápletku, která nám, doufejme, vyrazí dech. Pohybovat se budeme v 2D plošinovém světě, skákat po střechách i elektrických stožárech a vedení a nejednou se budeme muset také bránit za pomoci různých nástrojů. Doprovázet nás bude nádherná atmosférická hudba, s kterou si vývojáři opravdu také hodně vyhráli a skvěle nás vtáhne do středu všeho dění. Na první pohled se sice jedná o jednoduchou plošinovou adventuru, ale ve skutečnosti v sobě tato hra ukrývá mnohem, mnohem více.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.