Nikdy nevydaná konzole Sony ze sedmdesátých let – ZÁJÍMAVOSTI

Dovedete si představit, že by éra konzolí odstartovala už v sedmdesátých letech? Něco takového se totiž mělo stát, kdyby Sony necouvlo od prvního prototypu své startovní konzole, předchůdce slavného PlayStationu. Jak by něco takového vypadalo?

konzole 2

Tato konzole, kterou můžete vidět na obrázcích, fungovala jako běžný cartridge systém. Místo kazet nosiče her připomínaly spíš karty a tato konzole kupodivu neobsahovala žádný gamepad. Podle dostupných informací by se hry ovládaly mačkáním tlačítek samotné konzole, což vede k zamyšlení, protože většině lidí nejde do hlavy, jak by to asi vypadalo. Krom čtyř základních tlačítek se na konzoli objevilo i boční kolečko, jímž by se pravděpodobně vybíralo z nabídek.

Jako zdroj zobrazování by tato staromódně vypadající konzole používala běžnou televizní obrazovku. Nikdo si však neumí představit, jak by probíhalo samotné hraní her, protože už tak dost velkou konzoli byste museli držet v ruce. Možná právě kvůli těmto důvodům Sony smetla prototyp ze stolu a neopatřila ho ani oficiálním logem firmy.

Jen se zamyslete, jak moc by tato konzole změnila chod videoherních dějin. Protože jestli si správně pamatujeme, tak první konzole se ocitla na trhu až v roce 1995. Kdyby opravdu vyšla během sedmdesátých let, způsobila by naprostý otřes. Nejen, že by se vývoj konzolí posunul několika mílemi kupředu, ale dokonce by se tu objevila i jiná zařízení, což by také uspíšilo vývoj samotných her.

konzole 4

Další prototyp, který nikdy nešel do oficiální distribuce

Víme, že to zní trochu utopicky, ovšem v případě vydání této konzole by dnešní hry nejspíš vypadaly jinak. Tak především by se ovládaly tlačítky konzole samotné, jak předvádí tento zajímavý prototyp. Navíc bychom se s největší pravděpodobností dočkali přenosné verze velkých konzolí mnohem dřív, než kdy doopravdy přišly.

Na internetu se mimo tuto zmíněnou konzoly objevily také další, pozdější prototypy. Mezi jedny z nich patří nikdy nevydaná konzole vznikající ve spolupráci Sony a Nintenda.

Jak se zdá, herní svět mohl vypadat úplně jinak, kdyby všechny tyto první, nevydané konzole spatřily světlo světa. Jen si představte historii konzolí, kdyby se začala psát už v sedmdesátých letech a ne o více než dvacet roků později…

konzole

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.