Nintendo Direct 2024 – Partnerské projekty poměrně překvapily!

Společnost Nintendo dnes uspořádala svůj první letošní Nintendo Direct a oznámila různé hry, které se objeví v první polovině roku 2024 u vydavatelů a vývojářských partnerů. Mezi nejvýznamnější události patří vydání dříve exkluzivních titulů pro Xbox, jako jsou Pentiment a Grounded, na Nintendo Switch, a také návrat populárních titulů pro Wii, jako jsou Disney Epic Mickey a Endless Ocean

Během prezentace Nintendo Partner Direct byla oznámena nová hra s názvem Another Crab’s Treasure. Jejím hrdinou je krab poustevník, který sbírá odpadky ze dna oceánu, aby se ochránil a získal zpět svou zabavenou ulitu. Hra vyjde 25. dubna. Japonská verze Directu odhalila, že Mother 3 bude dostupná i pro předplatitele Switch Online, ačkoli na anglickou verzi se stále čeká. Taktické RPG vyvinuté společností Atlus vyjde 8. března a na eShopu bude k dispozici demoverze.

Endless Ocean, kultovní klasika na Wii, bude pro Switch přepracována s podtitulem Luminous. Hra nabídne průzkum v neprobádaném Veiled Sea, bude podporovat multiplayer až pro 30 lidí online a bude obsahovat 500 různých tvorů k objevování. Vydání je naplánováno na 2. května. 

Během Directu Nintendo také oznámilo, že na Nintendo Switch Online bude k dispozici pět her od společnosti Rareware, včetně Killer Instinct, Battletoads in Battlemaniacs, Snake Rattle ‚n‘ Roll a R.C. Pro-Am, přičemž pro pátou hru Blast Corps je nutné předplatné Expansion Pack.

Byl také představen remaster plošinovky Epic Mickey, která původně vyšla na Wii v roce 2010. Aktualizovaná verze s názvem Rebrushed má vyjít ještě letos. Kromě toho se na Nintendo Switch dostanou dříve exkluzivní hry pro Xbox, Grounded a Pentiment. Už zítra nás čeká Pentiment. Grounded, kooperativní hra o přežití s prvky filmů „Honey, I Shrunk the Kids“ a „A Bug’s Life“, vyjde 16. dubna. Taktická hra na hrdiny Unicorn Overlord bude k dispozici v březnu, přičemž demoverze je již k dispozici na eShopu.

Pokud jde o porty a remastery, Kingdom Come: Deliverance vyjde na Switchi 15. března v Royal edici s českým dabingem. Díky těmto a několika dalším oznámením chce Nintendo v první polovině roku 2024 poskytnout majitelům Switche pestrou nabídku her a zážitků.

Dalšími tituly jsou:


Ender Magnolia: Bloom in the Mist


South Park: Snow Day!


Sword Art Online: Fractured Daydream


Gundam Breaker 4


Super Monkey Ball Banana Rumble


Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time

Pepper Grinder


Pocket Card Jockey: Ride On!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *