Nintendo Labo – ZAJÍMAVOSTI – Buďte kreativní!

18. 06. 2018 Filip Starý
760 zhlédnutí

Nintendo Labo je stavebnicový systém z papíru navržený tak, aby sloužil jako kreativní doplněk k herní konzoli Nintendo Switch. Uznávám, jedná se o trochu učebnicovou definici ale svůj účel splní skvěle.

Nintendo Labo se prodává ve dvou verzích. První je interaktivní kit, který v sobě skrývá pět různých výtvorů a druhá verze je interaktivní oblek, s kterým lze ovládat robota na obrazovce. Oba dva sety najdete v české distribuci s cenovkou pod 2000 Kč, což je vcelku přijatelná cena, i přesto, že je stavebnice z papíru. Nintendo Labo poskytuje jak výhody, tak nevýhody. Výhodou je velmi originální design, který je vlastně maximálně ekologický a jedná se tak o skvělou kombinaci vlastností pro současnost, kdy se začínáme potýkat s obrovskou záplavou plastů na Zemi. Tou nevýhodou je samozřejmě křehkost samotného materiálu. Osobně mi jsou blízké i například koncepty kartonového nábytku, ale bohužel takový papírový stůl polijete jenom jednou. A co si budeme povídat, Nintendo Labo je určeno především pro menší a zde se riziko poškození ještě zvedá.

V prvním Variety kitu najdeme pět různých stavebnic. Jedná se o rybářský prut, interaktivní domek, řidítka pro motorku, piano, a zvláštního robota na ovládání. Všechny hry jsou určeny tak, aby dokázali maximálně rozvíjet dětskou kreativitu, jak při samotném sestavování, tak i při hrách. Tvůrci se snažili využít maximální potenciál Nintenda a povedlo se jim to na výbornou. Piano například funguje díky reflexním nálepkám, které jsou po stisknutí klávesy zaznamenány infračervenou kamerou. Druhá robotí verze funguje tak, že máte nasazený papírový batoh, ze kterého vedou provázky k vašim končetinám a následně tak ovládáte pohyb robota.

Nindendo Labo poskytuje i něco navíc. Pro “starší” děti bude například velmi zajímavým mód Discovery, kdy jsou představovány systémy, jak jednotlivé hry fungují a taktéž mód Toy-Con Garage, který je určen k jednoduchému programování vlastních her.

Nintendo Lab dokáže využít svůj potenciál maximálně a stane se tak zábavou na mnoho hodin. Nevýhodou je, že se výtvory nedají jen tak zase rozložit a zaberou spoustu místa. Ohledně životnosti to je samozřejmě velmi individuální, protože když se něco poničí, tak Nintendo Labo vybízí k tomu, k čemu bylo určeno – ke kreativitě. Sežeňte nový kousek kartonu, lepící pásku a pusťte se do opravy.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0