Nintendo – Miyatomo promluvil o předání vedení!

Shigeru Miyamoto, vedoucí kreativního oddělení společnosti Nintendo, se blíží k 72. narozeninám a mluvil o předání vývojových povinností mladší generaci.

Navzdory věku, kdy by mohl odejít do důchodu, tvůrce ikonických herních sérií jako Super Mario a The Legend of Zelda opakovaně zdůrazňuje, že neplánuje svou kariéru v dohledné době ukončit.

Na výročním setkání akcionářů Nintenda, které se konalo ve čtvrtek, byl Miyamoto znovu dotázán na své budoucí plány. Přepis tohoto setkání zveřejnil uživatel Twitteru NStyles a přeložila společnost VGC. Miyamoto zmínil, že i ti, kterým dříve svěřoval odpovědnost, nyní stárnou. „Děkuji za váš zájem. Jsem teď nejstarší mezi námi, což ve mně vyvolává určitou nejistotu,“ řekl, když byl dotázán na své zdraví a budoucí plány. „Nicméně, cítím se dobře ve společnosti.

„I když nejsem zcela odtržený od vývoje her, nejsem již zapojen do každodenní práce a přenechávám to mladším,“ pokračoval.

„Přechod probíhá dobře, ale i ti, kterým jsem předal odpovědnost, stárnou, takže chci předat štafetu ještě mladším lidem. Stále se úzce podílím na Pikmin Bloom, takže doufám, že ho budete nadále podporovat.“

Miyamoto, který se připojil k Nintendu po vysoké škole v roce 1977, je nejlépe známý jako tvůrce některých nejprodávanějších herních sérií, jako jsou Super Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, F-Zero, Pikmin a Star Fox. V posledních letech se od přímého vývoje her stáhl, podílel se na produkci filmu The Super Mario Bros spolu se zakladatelem společnosti Illumination Chrisem Meledandri a dohlížel na atrakci Super Nintendo World v zábavním parku.

V rozhovoru pro The Guardian, zveřejněném začátkem tohoto roku, Miyamoto diskutoval o svých plánech do budoucna a řekl: „Spíše než o odchodu do důchodu přemýšlím o tom, co se stane, až jednou upadnu“.

Dále uvedl: „V dnešní době je potřeba přemýšlet v horizontu pěti let, takže přemýšlím o tom, komu mohu věci předat, pokud by se něco stalo.

„Jsem opravdu vděčný za veškerou energii, která je nyní věnována projektům, na kterých jsem pracoval. Tyto projekty již vyšly do světa a byly dále rozvíjeny jinými lidmi, takže necítím tolik osobního vlastnictví nad nimi.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *