Nintendo – Neautorizovaný port Link’s Awakening HD stažen kvůli porušení autorských práv!

Společnost Nintendo podnikla rychlé kroky ke stažení neautorizovaného portu hry The Legend of Zelda: Link’s Awakening z oběhu. Port známý jako Link’s Awakening DX HD byl k dispozici zdarma na nezávislém portálu itch.io a nabízel několik vylepšení klasického titulu pro GameBoy. Nabízel vylepšený vizuál, podporu širokoúhlých obrazovek a vyšší snímkovou frekvenci. Právní tým společnosti Nintendo se však odvolal na zákon Digital Millennium Copyright Act (DMCA) z roku 1998 a požádal o odstranění hry porušující autorská práva.

V oznámení, které právní zástupce společnosti Nintendo zaslal serveru itch.io, se uvádí, že port porušuje autorská práva společnosti Nintendo na hru The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Požadovalo okamžité odstranění stránky ke stažení a informací o hře. Společnost Nintendo v minulosti aktivně chránila svá práva duševního vlastnictví, jak je patrné z předchozích případů, kdy donutila společnost Valve vyřadit ze služby Steam emulátor Wii a GameCube a vydala oznámení o stažení kanálu YouTube za diskusi o hře podobné Final Fantasy Tactics pro DS.

Těm, kterých se to týká: Jsem autorizovaným zástupcem společnosti Nintendo of America Inc., vlastníkem následujícího materiálu chráněného autorským právem: PA0002212311 (The Legend of Zelda: Link’s Awakening) a PA0000772666 (Legend of Zelda: Link’s awakening (verze Game Boy). Všimli jsme si, že následující hra nabízená na Itch.io porušuje a neoprávněně využívá autorská práva společnosti Nintendo ve videohře The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Urychleně odstraňte stránku pro stahování a informace o hře porušující autorská práva. V dobré víře se domnívám, že materiál není autorizován vlastníkem duševního vlastnictví, jeho zástupcem nebo zákonem. Informace uvedené v oznámení jsou přesné a pod hrozbou trestu za křivou přísahu přísahám, že jsem oprávněn podat stížnost jménem vlastníka duševního vlastnictví.“

Neautorizovaný port hry Link’s Awakening pro PC byl vydán jen několik dní předtím, než společnost Nintendo podnikla kroky, což ztížilo udržení hry v oběhu. Rychlá reakce společnosti Nintendo hru účinně vyřadila z dostupnosti. Hráči, kteří si chtějí Link’s Awakening vyzkoušet, se mohou těšit na oficiální remake, který by měl vyjít na Nintendo Switch v roce 2019. Remake nabídne autorizovanou a aktualizovanou verzi klasického titulu, což zajistí, že si hráči budou moci hru užít při respektování práv duševního vlastnictví společnosti Nintendo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *