Nintendo – Společnost postupuje ve stažení z Ruska

Nintendo nadále pokračuje ve svém postupném stažení z ruského trhu. Tento proces začal společně s dalšími firmami již na začátku března loňského roku, krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu. Tehdy se Nintendo rozhodlo převést svou platformu eShop do režimu údržby kvůli problémům s platbami v rublech a také zastavit dodávky do Ruska. Po více než roce se však situace kolem Nintendo eShop začíná vyjasňovat.

Společnost Nintendo of Europe nedávno oznámila, že v důsledku ekonomické prognózy a jako součást svých opatření se rozhodla ukončit činnost své dceřiné společnosti v Rusku. Tím pádem ruským zákazníkům a uživatelům budou rovněž odepřeny služby této společnosti. S tímto rozhodnutím souvisí i pozastavení provozu Nintendo eShop, což znamená, že není možné provádět nákupy her a dalšího digitálního obsahu ani využívat kódy. V oficiálním prohlášení společnosti Nintendo of Europe se uvádí: „S cílem splnit naše předchozí závazky vůči zákazníkům na ruském trhu bude ruská verze Nintendo eShop nabízet pouze omezené služby.“

Od 31. května již není možné vytvářet nové účty na Nintendo eShop s přiřazením k Rusku. Z bezpečnostních důvodů byly z dosavadních účtů odstraněny veškeré platební informace. Nicméně uživatelé stále mají možnost stahovat již zakoupený digitální obsah, alespoň zatím a pravděpodobně i v budoucnosti.

Nintendo se tak důsledně přizpůsobuje aktuálnímu politickému a ekonomickému kontextu, který ovlivňuje jejich obchodní operace v Rusku. Toto rozhodnutí může mít vliv na ruské fanoušky a hráče, kteří budou muset hledat alternativní způsoby, jak získat nové hry a digitální obsah od společnosti Nintendo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *