Nintendo Switch – HARDWARE – na čem letos hrát Pokémony!

V záplavě všech těch hubených PlayStationů, PlayStationu 4 Pro, bílých Xboxů One S a tak dále jsme téměř zapomněli na dalšího krále mezi hrami – Nintendo. Japonský videoherní obr se dlouho s ničím nevytasil a jeho skalní příznivci tak museli být spokojeni s poněkud zastaralou WiiU (nástupce kultovní konzole Wii) a doufat v to, že se snad do budoucna něco pohne. Pohlo. Konkrétně samotné Nintedno přišlo s fungl novou konzolí, která má být nástupcem úspěšného WiiU. Jmenuje se jednoduše Nintendo Switch a název přesně napovídá, co bude konzole umět.

nintendo-switch1

Nebál bych se Nintendo Switch označit jako hybrid mezi herními konzolemi, ale, ruku na srdce, Nintendo se originality nikdy nebálo. Switch totiž může mít hned několik podob – může vypadat jako tablet nebo jako ovladač k WiiU, takže trochu jako handheld a pochopitelně připojený k televizi vypadá jako herní konzole v pravém slova smyslu. Hlavní jsou dva ovládací prvky, ze kterých je složen ovladač, tyto části se ale dají odcvaknout a následně přicvaknout k menší obrazovce, příčemž konzole následně působí jako tablet; jako ovladač k WiiU.

Konzole je skutečně variabilní a vězte, že její popis není snadný. Ovšem v praxi je její používání praktické a musí to být velká zábava, přesně, jak vidíme na videu. Co se hardwarové výbavy týče, víme, že Switch bude disponovat čipem od Nvidie z řady Tegra, bohužel moc podrobností na toto téma nepadlo, budeme si tedy muset ještě počkat. Vývojáři nám ale představují, že na Switchi poběží nová Zelda, Splatoon, dokonce The Elder Scrools V Skyrim nebo například NBA 2K17. Co se cenového rozpoložení u nové japonské konzole týče, objevili se spekulace, že má stát kolem 250 dolarů (+- 7 tisíc korun), což rozhodně není žádná překvapivá částka, ovšem rozhodnutí o případně koupi bych učinil až s příslibem chystaných titulů, neboť všichni víme, jak to s AAA tituly u Nintenda je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.