Nintendo Switch – Nejprodávanější konzole všech dob! Skoro!

Podle nejnovějších finančních výsledků společnosti Nintendo se Nintendo Switch nejspíše stane nejprodávanější herní konzolí všech dob. K 31. prosinci 2023 se prodalo 139,36 milionu kusů tohoto hybridního handheldu, čímž se blíží k PlayStationu 2. I když se ještě musí prodat asi 15 milionů kusů, aby se stal nejoblíbenějším herním zařízením Nintenda vůbec, již překonal Nintendo DS. V posledním čtvrtletí Nintendo dodalo 6,9 milionu konzolí Switch, včetně modelů Switch OLED, Switch Lite a standardních konzolí Switch. I přes 6% pokles oproti předchozímu roku je společnost se stabilními prodeji spokojena.


Nintendo zvýšilo svůj odhad prodeje konzole Switch za celý fiskální rok, a to z 15 milionů na 15,5 milionu kusů. Switch je nyní na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších herních konzolí a handheldů všech dob, na druhém místě je Nintendo DS a na prvním PlayStation 2. Prezident společnosti Nintendo Shuntaro Furukawa prohlásil, že Switch zůstane hlavním předmětem činnosti společnosti až do konce fiskálního roku v březnu, poté se pozornost přesune na Switch 2.


Zprávy naznačují, že Switch 2 bude uveden na trh v letošním roce, a to s 8palcovým LCD displejem a možností OLED obrazovky v pozdějším modelu. Přesné datum vydání však zatím není známo. Zpráva společnosti Nintendo také upozorňuje na rostoucí počet ročních uživatelů Switche, který dosáhl historického maxima 122 milionů. Úctyhodné jsou také prodeje softwaru, mezi nejprodávanější hry patří „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom“, „Super Mario Bros. Wonder“ a „Mario Kart 8 Deluxe“.


Zatímco Nintendo nadále dominuje v žebříčku nejprodávanějších her pro Switch, spekulace o oznámení nové konzole sílí. Mezi chystané tituly patří Luigi’s Mansion 2 HD nebo Princess Peach: Showtime! Fanoušci také očekávají hru Metroid Prime 4, u níž se objevují náznaky možného debutu na konzoli nové generace. Nintendo má za sebou historii cross-genových vydání, například hra „The Legend of Zelda: Breath of the Wild“ byla dostupná jak na Wii U, tak na Switchi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *