Nintendo Switch – Podpora konzole jistá až do roku 2025!

Prezident společnosti Nintendo, Shuntaro Furukawa, v nedávném rozhovoru projevil plány své společnosti včetně doby, po kterou bude Switch podporován. Od svého uvedení na trh v roce 2017 se Switch stal velmi úspěšnou konzolí díky své všestrannosti a silnému sortimentu her. Fanoušci se začínají ptát, kdy bude Nintendo přecházet na novou konzoli, ale Furukawa sdělil, že společnost se zaměří na podporu Switch minimálně do roku 2024 a na vývoj softwaru pro Switch až do roku 2025. To znamená, že majitelé Switch se mohou těšit na podporu a nový software ještě několik let.

Super Mario Bros. Wonder vychází již 20. října 2023

Furukawa také naznačil, že Nintendo bude využívat úspěch her jako The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom a The Super Mario Bros Movie během nadcházející sváteční sezóny. Další first-party tituly pro Switch jsou také v plánu, včetně Super Mario Bros. Wonder a Princess Peach Showtime, které vyjdou již nyní v říjnu a poté až kolem března příštího roku. Dále se chystají i reedice titulů z minulých generací konzolí, jako jsou Luigi’s Mansion 2 HD a Paper Mario: The Thousand-Year Door. Nakonec vyjde i nová edice Nintendo Switch OLED s tématem Super Mario.

Nový OLED Mario Red Edition

Navzdory spekulacím o příchodu nové konzole od Nintenda (posledím případem je údajné představení nástupce Switche na GamesComu 2023, dle pár štastlivců) v příštím roce je běžné, že Nintendo podporuje starší konzole ještě nějakou dobu po uvedení nového zařízení. Tak tomu bylo například i po uvedení Switche, kdy Nintendo nadále vydávalo nové hry pro přenosnou konzoli 3DS. 

Je tedy pravděpodobné, že pokud Nintendo skutečně uvede novou konzoli příští rok, Switch bude stále dostávat nový software. Majitelé Switch se tak mohou těšit na podporu a nové hry minimálně do konce roku 2024, a to i přes možný přechod na nový hardware v budoucnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *