No Man’s Sky nabírá druhý dech, dostává mnoho nového obsahu – NOVINKY

13. 07. 2018 Jakub Fišer
899 zhlédnutí

Kdyby někdy existovala soutěž o nejsmolnější videoherní počin, titul No Man’s Sky by se umístil v horních příčkách. Příběh No Man’s Sky je vlastně velice jednoduchý, o to však dojemnější. Šlo o zajímavě vyhlížející indie hru, která zaujme zajímavou grafikou a systémem procedurálně generovaných planet, v omezené vesmírné nekonečnosti. Tady chyba není. Tu největší chybu udělalo Sony, jakožto producent tohoto titulu, který kolem malé, ale zajímavé indie hry vystavil neuvěřitelně mohutnou marketingovou kampaň, která pak nažhavila celý svět, což ale vedlo jen k tomu, že z očekávání se vyplnilo minimum a „aspirant na hru roku“ zanikl beze slov. Vývojáři z Hello Games však bojují dál a hru průběžně aktualizují.

Vývojáři vylepšili opravdu mnohé. Na první místě jde o putování mezi solárními systémy, které vylepšili hvězdnými branami, kdy je cestování mnohem rychlejší a pohodlnější. Také samotné generování planet vypadá lépe. Fauna a flora už nejsou tak repetitivní a hra konečně dokáže hráče zavést do světa, který nezná a není mu blízký. Do hry byly také přidány vozidla, která ulehčují putování po neobjevených planetách. Příjemnou novinkou je i stavba základen na planetách, kde lze najímat pracovníky z různých koutů vesmíru.

V neposlední řadě se změn dočkal i soubojový systém a základny v kosmu. Nejzajímavější ale zní ztroskotané vesmírné základny, které jsou obrovským zdrojem dobrodružství a častokrát i lootu. Tyto zřícené obry budete hledat na procedurálně generovaných planetách. Aktualizace je již venku a vývojáři přikládají trailer, aby hráče na novou éru zábavy nalákali. No Man’s Sky je stále dobrá hra, i když víme, čím vším si prošla. Je velmi dobře, že na sebe opět strhává pozornost, protože právě možná nastal ten správný čas dát hře druhou šanci. Bohužel pro ní, je již dva roky stará a to rozhodně nepřispívá na chuti hráčů. Po shlédnutí traileru s novinkami však nejde jinak, než doporučit No Man’s Sky původním i zcela novým hráčům.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0