No Man’s Sky – RECENZE – Velké vesmírné zklamání

Jedna z nejočekávanějších novinek letošních prázdnin je pro mě bohužel obrovským zklamáním. No Man‘s Sky slibovalo mnoho, ale bohužel vše dopadlo trochu jinak.

Hned po prvním spuštění hry mě překvapil samotný konzolový port, jelikož dostat se na hodnotu FPS, při kterých by byla hra hratelná, dá rozhodně zabrat a první dojem z hezky graficky zpracovaného prostředí byl pryč. Úspěch slaví hra alespoň ve stabilnosti, konzolový hráči jsou na tom totiž dle ohlasů dokonce hůř a hra jim občas padá.diplo

No Man’s Sky vás hodí do jakéhosi polopříběhu, který nehraje moc velkou roli, jedná se přece především o sandbox a záhy zjistíte, že to bude sandbox více než tradiční. Pilířem No Man‘s Sky je zatím jenom sběr nerostných surovin, crafting a to samé pořád dokola vylepšeno akorát o nervy drásající velikost inventáře. Ten se vám totiž povede zaplnit během pár minut hraní a to samé platí i o úložném prostoru vaší vesmírné loďky.

Základní planeta zanechá na hráči určitě dobrý dojem, ale během nějaké té hodinky přistanete na desáté planetě v pořadí a v hlavně vám kolují myšlenky: „Sakra, tohle je nějaké stereotypní..“, „Tak možná na další planetě bude konečně něco trochu jinak.“, „Takže tu fakt není multiplayer?“. Ano, No Man‘s Sky je bohužel velmi stereotypní a po odehrané hodině děláte věci už jenom pořád dokola. Vše stále orientováno na průzkum planet, které se od sebe sice trochu liší, ale po čase na nich začnete spatřovat značné podobnosti. Dále sbíráte suroviny a vyrábíte nové věci, popř. upgradeujete. Bojový systém byl velmi upozaďěn a v kombinaci s chybějícím multiplayerem není moc o co stát. V krásném, trochu stereotypním a skoro nekonečném vesmíru jste prostě sami.neweridu

Bohužel ani tak reklamně propagované vlastní pojmenovávání planet a živočichů celý titul nezachrání. První pojmenování je sranda, u druhého už nevíte co vymyslet a u třetího na to zapomenete.

Výsledkem tak dlouhého čekání na skvělý vesmírný survival je pouze netradiční vizuální zážitek, který je obklopen velmi nejasnou budoucností.

+ Z vizuálního hlediska je titul zvládnutý perfektně.
Hra se brzy stává velmi stereotypní a ve výsledku nemá co nabídnout.

Hodnocení: 3/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *