No Place for Bravery – NOVINKY – Soulslike náprava zničeného světa!

No Place for Bravery je minimalistické hardcore RPG od studia Glitch Factory, které nedá hráčům nic zadarmo. Tenhle svět je postavený na troskách toho starého, hlavní protagonista se ani nepozastaví nad městem, které bylo postaveno pod kostrou obrovského titána, zatímco hráčům z toho spadne čelist.

  • Plánované datum vydání: 2021
  • Vývojář: Glitch Factory
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

No Place for Bravery vystihuje svoji hlavní myšlenku už v názvu. Pixelový herní svět je zničený dlouhými boji s příšerami, které se vzali kdo ví odkud a všechno, co za sebou nechali je chaos, horu mrtvých těl a zničené lidstvo. Náhodně generovaný svět kousek po kousku odhalí příběhy postav, které jsou zlomené věčnými boji, pokusy o přežití a ztrátou svých blízkých. Jinými slovy hrdinství tady neznamená vůbec nic.

Hlavní protagonista Thorn se snaží zapomenout, jaké to bylo předtím, než začal zabíjet, ale musí se vrátit ke starému životu. Thornova dcera je unesená a jemu nezbývá, než se vydat na záchrannou výpravu, kterou ho bude provázet smrt na každém kroku a to nejen smrt nepřátel.

Hra jednoduše zapadne do kategorie soulslike, a to i napříč barevnému hernímu světu. Hráč se zoufale snaží napravit zničený svět, zatímco se rodí v potocích krve padlých nepřátel. Thorn nenechává nic náhodě, nemilosrdně popravuje každého padlého útočníka a brutálně tak ukazuje, že s příšerami nemá žádné slitování.

Thorn během svého putování narazí na bandity, kultisty nebo domorodce a přestože je to obyčejný smrtelník, postupně si odemyká nové schopnosti. Ve většině soulslike her se tak nějak očekává, že budete umírat a zkoušet to znovu a znovu. Vylepšování postavy je tady proto klíčové. Hra chce být těžká, vyzývat hráče a nutit ho překonávat sám sebe a podle mě je to dobře.

No Place for Bravery by mělo vyjít do konce tohoto roku, přestože oficiální datum vydání ještě nebylo potvrzeno. Hra zatím vyjde na Nintendo Switch a počítače, jestli se dočkají i konzole uvidíme v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *