Nobody Saves the World – NOVINKY – Tvůrci Guacamelee přináší novou hru!

Nobody Saves the World je nová hra ze studia DrinkBox, tvůrců kteří se zapsali do povědomí hráčů zábavnou sérií Guacamelee. Jejich poslední hra vyšla v roce 2018 a nikdo dlouho nevěděl, jestli se chystá něco nového. Fanoušci netrpělivě čekali na jejich další titul a dneska se dočkají. Nobody Saves the World jde v den vydání na Xbox Game Pass.

  • Datum vydání: 18. ledna 2022
  • Vývojář: DrinkBox Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S

Nobody Saves the World se předchozím hrám od tohoto studia gameplayově nepodobá, jde o top-down RPG, sdílí ale stejný smysl pro humor a stejně barevné grafické zpracování. Co-op bude i v novince, ale na rozdíl od Guacamelee to vypadá, že lokální co-op nahradil online co-op.

Název téhle indie hry přesně vystihuje o co v ní jde, Nobody zachraňuje svět. Nobody je hlavní protagonista a zároveň vůbec nikdo. Na začátku hry se vzbudí bez vzpomínek nebo kalhot, nemá žádné speciální schopnosti. To všechno se změní momentě, kdy Nobody najde kouzelnou hůlku, díky které může měnit svoji podobu.

Každá podoba s sebou přináší unikátní schopnosti, má silné i slabé stránky a jak je využijete, je jenom na vás. Svoji podobu můžete libovolně kombinovat s ostatními a nabízí se nekonečné množství roztodivných tvar, které můžete převzít a zachránit s jejich pomocí svět.

Questy ve hře jsou navržené tak, aby pomáhaly podivným obyvatelům herního světa i hráčům. S těmi nejdivnějšími úkoly přichází i řada na získávání nových schopností/podob. Vývojáři počítají i s opakovaným průchodem hrou. New Game+ nabídne zrandomizovaný gameplay, přizpůsobený tak, aby hráči mohli otestovat všechny získané podoby a vyždímat z nich maximum.

Nobody Saves the World je Xbox exkluzivka, dostupná na Game Passu v den vydání. Hra se dá pořídit i na Steamu, ve verzi pro PC, vlastníci PlayStationu a Nintenda si budou muset nějakou dobu ještě počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *