Nové Mirror’s Edge Catalyst nebude podporovat VR – NOVINKY

Dalo by se říct, že rok 2016 je jakýmsi rozjezdovým ročníkem pro virtuální realitu (VR). Dozvídáme se o ní téměř všude – na internetu, v obchodech, v televizi, v tisku, ve filmech, zkrátka všude. Ano, souhlasím s tím, že je to přelomová záležitost a na poli herní techniky, která jistě dokáže rozpoutat velkou revoluci. Musíme si ale uvědomit, že ne všechny hry jsou pro VR stvořeny nebo upraveny. Jednoduše řečeno, virtuální realita má své podmínky, které musí splňovat každá hra a bohužel i každý stroj. Nemluvě o tom, že VR v dnešní době rozjede jen malé procento strojů a o cenové dostupnosti těchto počítačů radši ať nepadne ani slovo.

mirrors edge catalyst

Samotná kapitola jsou i brýle pro virtuální realitu, které si také nedovolí jen tak někdo. A jak jsem říkal, VR má své podmínky, jako první mě napadá, že hra by měla být v pohledu první osoby (tzv. FPS, pozn. red.). Právě v této souvislosti se značně spekuluje o očekávaných FPS hrách, jakožto o průkopnících virtuální reality. Někde ale příznivci VR tvrdě narazí.

Čtěte také: Mirror’s Edge předvedl další část herního gameplaye

mire 3

Takovým krásným příkladem je brzy očekávané Mirror’s Edge Catalyst. Co byste si pomysleli – Mirror’s Edge je jako prototyp hry, stvořené pro VR. Je to FPS hra s krásným prostředím, které bychom si opravdu rádi měli šanci prohlédnout s brýlemi pro virtuální realitu. Vývojáři jsou ale toho názoru, že druhé Mirro’s Edge není na VR připravené a že pokud budou chtít udělat hru na s podporou virtuální reality, zaměří se na jiné aspekty hry. Mně osobně by se Mirror’s Edge ve VR jistě líbilo, stačil by možná i remake prvního dílu. Z tvrzení vývojářů ale vyplývá, že zatím žádný titul přímo pro VR nechystají.

Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak si druhý díl této FPS „hopsačky“ povede v žebříčcích a zda-li v prodejích předežene i veleúspěšný první díl. S jedním se ale musíme smířit – tohle všechno bude bez VR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *