nVidia GeForce GT710

nVidia GeForce GT710

Pokud patříte mezi nadšené a skalní fanoušky kvalitních grafických karet tradiční značky nVidia a nebo jen čistě uvažujete nad koupí jedné z těchto grafických karet, prosím, zpozorněte. Společnost nVidia totiž koncem měsíce ledna představila jeden ze svých nových prvků, které co nevidět vyšle na trh plnit své poslání a tím je naplnit potřeby potenciálního zákazníka a samotného trhu s počítačovými komponenty.

Mezi skupinu levnějších grafických karet bude totiž v brzké době patřit i horká novinka nVidia GeForce GT710. Jedná se defacto i o model společnosti Palit, který s nVidiou pracuje. Nová grafická karta je určena především pro multimedia a slouží zároveň jako náhrada pomalého integrovaného GPU. Jak se dá i očekávat, grafická karta GT710 více výkonu pochopitelně nenabídne. Palit GeForce GT 710, jak zní celé její označení, je založena na 28nm GPU GK208, tudíž tedy mluvíme o starší generaci Kepler a označení patřící do série 700 je tak zcela v naprostém pořádku. Výrobce na oficiálním představení oznámil, že karta nabídne až desetinásobný výkon v porovnání s klasickými integrovanými grafickými čipy, ale nutno podotknout, že toto srovnání zahrnuje i ta nejslabší iGPU. Lze tedy s jistotou předpokládat, že výkonnější GT3e nebo GT4e od konkurenční společnosti Intel by z takového srovnání vyšly lépe.

Abychom shrnuli to, čím tedy nová GeForce GT710 disponuje, předně je třeba říci, že se v podstatě jedná o nejslabší model v sérii 700, hned tedy pod GT 720, ovšem specifikace samotné grafiky tomu moc neodpovídají. GeForce GT 720 má totiž  GPU GK208 osekané na 192 shaderů, 16 TMU a 8 ROP, přičemž taktováno je na výchozích 797 MHz. Palit GeForce GT 710 udává také 192 shaderů, takže můžeme počítat i se stejným počtem TMU a ROP, přičemž takt je 954 MHz, čili tato karta by měla být výkonnější než modely s GT 720, které se dají na trhu sehnat za ceny mírně přes 1100 Kč včetně DPH. GeForce GT 720 přicházejí s 1 nebo 2 GB paměti DDR3 či GDDR5 se 64bitovou šířkou sběrnice. Model od Palit má mít také 1 nebo 2 GB paměti se 64bitovou sběrnicí, ale pouze typu DDR3. S ohledem na fakt, že na trhu se stejně pohybují karty s GT 720, které mají v drtivé většině právě paměti DDR3 a modely s GDDR5 jsou výjimečné a podstatně dražší. Karta podporuje výstupy Dual-link DVI, D-Sub a HDMI a také rozlišení Ultra HD, DirectX12 a PhysX.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *